• شناسه خبر : 28044
  • تاریخ انتشار : 18 خرداد 1399 - 03:47

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از رایزنی های برای تبادل برق با جمهوری آذربایجان برای حل مشکل خاموشی شمال استان خبر داد.

 

حسین قدیمی

 

حسین قدیمی اظهار داشت: امسال برای کاهش حداکثری خاموشی ها در استان و مدیریت مصرف برق برنامه های مختلفی تدوین کرده ایم که از جمله آنها مدیریت بار در چاه های کشاورزی Cng ها وکلیه مشترکین که خواستار همکاری هستند.

وی با اشاره به تغییر ساعات اداری برای صرفه جویی در مصرف برق از اول تیرماه افزود: با تغییر ساعات اداری از ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ ظهر و کاهش نیم ساعته مصرف برق پیش بینی صرفه جویی ۵ مگا واتی را کرده ایم که جزو مصوبات هیئت دولت بوده و منتظر دستور استاندار اردبیل هستیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل اظهار داشت: کنترل بار روشنایی معابر نیز جزو برنامه برای کاهش صرف انرژی بوده و در این زمینه لامپ های ال ای دی برای نصب در نظر گرفته شده است.

نصب بیش از ۳ هزار کنتور فهام در سطح استان اردبیل

وی صریح کرد: در سطح استان اردبیل سه هزار ۲۵۵ کنتور فهام نصب شده است که این مرکز با استفاده از کنتورهای هوشمند که از طریق سیم کارت شبکه تلفن همراه و به صورت برخط ارسال اطلاعات می کنند، اقدام به کنترل و پایش انرژی در سطح مشترکین دیماندی می کند.

قدیمی ابراز داشت: تا پایان سال ۶ هزار دستگاه کنتور هوشمند نصب خواهیم کرد و به این منظور مرکز پایش مصرف ( مرکز فهام) شرکت توزیع نیروی برق اردبیل با هدف رصد و اطلاع از چگونگی میزان مصرف برق مشترکین، برای کنترل پیک بار شرکت و پایش وضعیت پارامترهای الکتریکی شبکه افتتاح شد.

مشترکان کم مصرف پاداش می گیرند

وی اظهار داشت: در سال گذشته به ۱ هزار و ۱۵۸ مشترک پاداشی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان پرداخت کردیم و امسال نیز به ۱ هزار مشترک پاداش پرداخت می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، اظهار داشت: طرح های تشویقی شامل تمامی مشترکین که کنتور هوشمند نصب کرده اند می شود و ادارات نیز می توانند در این زمینه کمک شایانی کنند.

نصب رایگان پنل های خورشیدی توسط جهادگران بسیج در اردبیل

وی با اشاره به نصب رایگان پنل های خورشیدی توسط جهادگران بسیج در اردبیل، گفت: از سرمایه گذاران نیروگاهای خورشیدی حمایت ها خوبی می شود بصورتی که در دو هفته گذشته نزدیک ۷ نیروگاه خورشیدی ۵ کیلو واتی به مدار پیوسته است ، تولیدکنندگان خانگی در این سطح نزدیک به ۱۰ میلیون تومان درآمد دارند و خرید تضمینی ۲۰ ساله با تسهیلات ۴ درصدی تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای احداث نیروگاه های خانگی برق اعطا می شود.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up