• شناسه خبر : 28143
  • تاریخ انتشار : 19 خرداد 1399 - 12:33

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در سفر به اردبیل از مراحل اجرایی پروژه عظیم راه آهن اردبیل بازدیدخواهد کرد.

راه آهن

معاون رئیس جمهور از قطعات مختلف پروژه راه آهن اردبیل – میانه بازدید خواهد کرد تا در تامین منابع مورد نیاز این پروژه تسهیل و تسریع انجام شود.

دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که در سال‌های اخیر چندین بار از این پروژه بازدید کرده قول مساعد برای تامین اعتبار راه آهن اردبیل و تکمیل و افتتاح آن تا پایان دولت دوازدهم را داده تا مردم استان اردبیل از این خط ریلی استفاده کرده و به شبکه سراسری ریلی کشور متصل شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: قرار است راه آهن اردبیل در تیرماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد و به هر میزان کمبود منابع اعتباری در این پروژه باشد، دولت موظف شده تا تامین آن را انجام دهد.

داود شایقی با بیان اینکه سال گذشته از محل سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان اردبیل ۲۵۷ میلیارد تومان منابع جذب شده است، خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد این منابع تخصیص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: ۲۵۰ میلیارد تومان از طریق بانک ملی برای پروژه راه آهن اردبیل و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز از طریق کمک بانک‌های عامل به دنبال سفر سال گذشته مدیران این بانک‌ها به استان جذب شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up