• شناسه خبر : 28306
  • تاریخ انتشار : 21 خرداد 1399 - 10:56

استاندار اردبیل گفت: با اعتبار اختصاص یافته از سوی سازمان برنامه و بودجه به اجرای طرح پل قدس، این پروژه در سال جاری تکمیل می‌شود.

اکبر بهنامجو

اکبر بهنامجو گفت: از محل سفر زمستان سال گذشته رییس‌جمهوری به استان ۳۶ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافته بود که ۴۵ میلیارد تومان هم در سفر اخیر رییس برنامه و بودجه به آن اختصاص یافته است.

وی بیان‌کرد: با اختصاص این ۸۰ میلیارد تومان اعتبار اجرای پل قدس تسریع  شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

بهنامجو همچنین به شروع عملیات اجرایی چهار بانده کردن جاده اردبیل – سرچم از سال گذشته اشاره کرد و افزود: چهاربانده کردن ۹۰ کیلومتر این مسیر از سمت اردبیل  آغاز شده و امسال هم ۲۵ کیلومتر آن به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: برای چهاربانده کردن مسیر بعد از تونل‌ها تا سه راهی سرچم‌ نیز از محل ماده ۵۶  حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و بزودی  عملیات چهاربانده کردن از سمت زنجان و سرچم به سمت اردبیل نیز آغاز می‌شود.

وی با اشاره به سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری  به استان در روز سه‌شنبه در  حمایت از نوآوران و فناوران جوان استان از تامین ساختمان ملکی برای پارک علم و فناوری استان خبر داد.

بهنامجو افزود: پارک علم و فناوری استان دارای زمینی در شهرک الهیه بود که با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار فضای فعالیت برای جوانان نوآور احداث می‌شود، این فضا به مساحت پنج هزار متر تا پایان سال‌جاری احداث و در اختیار جوان نوآور قرار خواهد گرفت.

به گفته وی ،  دانشگاه‌های استان هم با هدف حمایت از گروه‌های دانش‌بنیان فضاهای خالی خود را در اختیار آنان قرار داده‌اند.

استاندار اردبیل بیان‌کرد: با هدف حمایت از گروه‌های دانش‌بنیان تسهیلات چهار و ۶ درصد به آنها اعطا می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up