• شناسه خبر : 28493
  • تاریخ انتشار : 25 خرداد 1399 - 11:03

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با اشاره به اینکه قاتل مهدی نیکبخت ظرف ۲۴ ساعت دستگیر شد و در بازداشت است، گفت: تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد انگیزه قتل دلایل و مسائل شخصی و اختلافاتی بوده که قاتل طی چند سال با مقتول داشته است.

قتل
شهرخوان: علی اصفهانی امروز (یکشنبه، ۲۵ خرداد) در جمع خبرنگاران، در خصوص قتل مهدی نیکبخت معروف به بی تو، اظهار کرد: در ساعت ۳ بامداد ۱۸ خرداد گزارشی به مراجع انتظامی اعلام و وقوع قتلی اطلاع داده شد.

وی افزود: بازپرس دادسرای سمیرم بلافاصله در محل حاضر و با قتل مواجه و تحقیقات شروع شد و پلیس جنایی و پزشکی قانونی در صحنه حاضر شده بررسی های لازم را انجام دادند.

دستگیری قاتل

دادستان اصفهان با بیان اینکه خانمی که همراه مقتول و ظاهرا نامزد او بوده اعلام می کند شخصی او را به قتل رسانده و متواری شده، گفت: با تحقیقاتی که انجام می شود ظرف ۲۴ ساعت قاتل دستگیر می شود.

وی اعلام کرد: تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد انگیزه قتل دلایل و مسائل شخصی و اختلافاتی بوده که قاتل طی چند سال با مقتول داشته است، البته تحقیقات بیشتر در دست بررسی است و اینکه آیا انگیزه دیگری پشت این قتل بوده که اگر در ادامه تحقیقات انگیزه دیگری مشخص شود اعلام خواهیم کرد.

اصفهانی درباره احتمال مصرف مواد مخدر از سوی قاتل گفت: تا این لحظه تحقیقاتی که انجام شده نشان می دهد مصرف مواد مخدر علت قتل نبوده است.

پاره کردن گلو

وی اضافه کرد: قاتل با سلاح سرد دشنه مانند به گلوی مقتول زده و گلوی او پاره شده، ولی در حد جدا شدن سر نبوده است.

دادستان اصفهان در پاسخ به سوالی درباره تاخیر در اعلام این قتل، گفت: بلافاصله وقوع این قتل اعلام و در خبرگزاری میزان منتشر شد ولی با توجه به اینکه مقتول وجهه اجتماعی داشته، شایعاتی درست شد و عده ای دامن زدند به شایعات، اگر نیاز بود سریعتر اطلاع رسانی می‌کردیم، ولی فکر نمی کردیم در این حد باشد چون به عنوان یک قتل معمولی گزارش دادیم، اگرچه مسائل بعدی را به محض تحقیقات، اطلاع رسانی تکمیلی کردیم که شبهه و ابهامی وجود نداشته نباشد.

اصفهانی با تاکید براینکه هیچ وابستگی از سوی مقتول به فرقه و گروهی اعلام نشده، گفت: انگیزه قاتل این موارد نبوده و تا این لحظه انگیزه شخصی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: قاتل حدود ۴۰ ساله است و قبلا دوستی و رفت و آمد با مقتول داشته، همچنین خانم همراه مقتول تا جایی که بررسی شده سال ها نامزد مقتول و همراه او بوده است که رفتن آنها به باغ محل وقوع قتل نشان می دهد قاتل و مقتول از قبل با همدیگر دوست و آشنا بودند که منجر به درگیری و قتل شده است.

دادستان اصفهان با بیان اینکه قاتل ظرف ۲۴ ساعت دستگیر و بازداشت موقت است، گفت: نامزد مقتول چون شبهه معاونت در قتل از سوی او وجود دارد الان بازداشت است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up