• شناسه خبر : 28674
  • تاریخ انتشار : 28 خرداد 1399 - 02:23

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از کمک به تأمین حقابه رودخانه بالیقلوچای از آب دریاچه شورابیل و احیای این رودخانه خبر داد.

 

بالیقلو چای

مهندس عباس جنگی مرنی به همراه شهردار اردبیل در بازدید از دریاچه شورابیل، رودخانه بالیقلو اردبیل را یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی شهر اردبیل عنوان کرد و گفت: همه ساله تعدادی از مردم کشورمان از این رودخانه بازدید می‌کنند و همه باید برای حفظ زیبایی آن کمک نماییم.

وی تصریح کرد: در این بازدید مقرر شد در یک کار مشترک برای همیشه سهم آب حیات رودخانه بالیقلوچای از مخزن ذخیره شورابیل برابر استانداردهای زیست محیطی تأمین شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: با این تصمیم که ایده و طرح موضوع توسط کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای صورت گرفت، دو هدف اصلی پیگیری می‌شود اولی حفظ حیات رودخانه و اعاده سهم زیست محیطی این پهنه مهم آبی و دومی کمک به توسعه و رونق گردشگری آبی است.

جنگی مرنی افزود: رونق گردشگری آبی پیرو تفاهم نامه مشترک بین دو وزارتخانه نیرو و گردشگری است که در تابستان سال ۹۸ مبادله شد و این موضوع هم اکنون در دستور کار جدی شرکت آب منطقه‌ای قرار گرفته است.

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به احداث زیر ساخت‌های گردشگری آبی در دریاچه شورابیل و حاشیه بالیقلوچای اردبیل توسط شهرداری و حمایت شرکت آب منطقه‌ای از این موضوع، با انجام تصمیمات گرفته شده شاهد توسعه فضاهای گردشگری در شهر اردبیل باشیم.

شهردار اردبیل نیز در این بازدید با قدردانی از توجه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای حفظ حیات رودخانه بالیقلو، انجام برنامه‌های مشترک برای حفظ زیبایی‌های این رودخانه را کارساز عنوان کرد.

حمید لطف اللهیان اظهار کرد: با همکاری‌های مشترک بین شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و شهرداری و گسترش ایده‌های خلاقانه در آینده شاهد توسعه فضاهای مناسب شهری برای استفاده مردم عزیز خواهیم بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up