• شناسه خبر : 28896
  • تاریخ انتشار : 31 خرداد 1399 - 09:09

رییس هیات نجات غریق و غواصی استان اردبیل گفت: برگزاری دوره های آموزشی نجات غریق برای منجیان استان و به روز بودن اطلاعات و آموزش های آنان از اولویت های اصلی هیات می باشد .

شنا

نشست هم اندیشی هیات نجات غریق استان با حضور ایلخان نوری،رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور، مهدی حیدری،دبیر فدراسیون، مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان و جمعی از ناجیان غریق اردبیل برگزارشد.

در این جلسه، صادق میرزانژاد، رییس هیات نجات غریق و غواصی استان با اشاره به فعال بودن هیات نجات غریق در ۹ شهرستان اظهار کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل جزء استان هایی است دارای رودخانه های پرآب،آب انبارها،سدها وهمچنین چندین دریاچه است، نیاز بود که این هیات در ۹ شهرستان فعال باشد.

او تصریح کرد: بحمدالله از اول سال ۹۹ تاکنون شاهد هیچ غرق شدگی و اتفاق تلخ در استان نبودیم که نشان از حضور همه جانبه ناجیان غریق در صحنه ها دارد.

او افزود: برگزاری دوره های آموزشی نجات غریق برای منجیان استان و به روز بودن اطلاعات و آموزش های آنان از اولویت های اصلی هیات می باشد .

میرزانژاد در ارتباط با فعالیت های این هیات بیان کرد: برگزاری ۱۰ دوره کمک های اولیه، دوره های آموزشی و کمک های اولیه برای پرسنل آبدرمانی های سرعین و مشگین شهر، برگزاری مسابقات انتخابی نجات غریق کشوری، برگزاری ۳ دوره کلاس آمادگی سالیانه ناجیان،مانور و عملیات نجات غریق در استخرهای استان از برنامه های اجرایی هیات نجات غریق استان است.

در ادامه محمدرضا برادران،معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: هیات نجات غریق از هیات های فعال و مدیریت بحرانی است که در سال های اخیر فعالیت بسیار مناسبی داشته است.

او افزود: ناجیان توانمند هیات نجات غریق استان در سال های اخیر توانسته اند در چندین مورد جان چندین فرد را از غرق شدن در آب نجات دهند و با این کار نشان دادند همیشه آمادگی لازم را دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up