• شناسه خبر : 28900
  • تاریخ انتشار : 31 خرداد 1399 - 09:10

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه یکی از عوامل گرانی قیمت خانه کمبود تولید واحدهای مسکونی است ساخت و سازهای مسکن در کشور باید به بخش خصوصی واگذار شود.

صدیف بدری

صدیف بدری اظهار داشت: در حال حاضر در کل کشور با موضوع کمبود مسکن و افزایش تقاضا رو به رو هستیم و بر این اساس بازار مسکن دچار مشکل و برهم ریختگی شده  که بازنده اصلی‌ آن اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه هستند.

وی کمبود مسکن را عامل گرانی قیمت خانه در کشور دانست و افزود: در این فضا سودجویان شرایط را برای گرانی کردن مسکن‌های خود مهیا می‌بینند، بنابراین می‌توان یکی از عوامل اصلی گرانی مسکن را کمبود تولید و عرضه آن دانست.

بدری با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کرد؛ تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از عوامل گرانی قیمت خانه کمبود تولید واحدهای مسکونی است لازم است از توانمندی‌ها، چالاکی و انعطاف‌پذیری بخش خصوصی به خوبی استفاده شود.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظارت بر بازار مسکن بیان کرد: هم‌اکنون نظارت جدی به بازار مسکن وجود ندارد و عملا بازار مسکن در کشور به حال خود رها شده است؛ بنابراین مالکان و فروشندگان به صورت سلیقه‌ای قیمت ارائه می‌کنند و متقاضیان هم ناچار به انتخاب و خرید شده‌اند، درحالی که می‌توان از تجارب کشورهای دیگر در این زمینه و البته استان‌های دیگر هم استفاده کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: در نتیجه با همکاری و مشارکت بخش دولتی و خصوصی می‌توانیم به معضل مسکن پایان ببخشیم به طوری که دولت باید علاوه‌بر اتخاذ قوانین مالیاتی از بخش خصوصی نیز برای تولید و افزایش میزان مسکن در کشور حمایت‌های لازم را  به عمل آورد، به این دلیل که برخی از قوانین خود عامل افزایش قیمت مسکن شده‌اند که می‌توان با تسهیل آنها شرایط تولید را بهبود بخشید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up