• شناسه خبر : 28906
  • تاریخ انتشار : 31 خرداد 1399 - 02:56

استاندار اردبیل گفت: در راستای رونق اقتصادی منطقه باید تدابیری اتخاذ شود لذا در این راستا توصیه ما بر استفاده از مصالح بومی در اجرای پروژه کمربند طلایی سبلان است.

اکبر بهنامجو

اکبر بهنامجو در بازدید از کمربند طلایی سبلان این پروژه را به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های جذب گردشگر به استان دانست و گفت: کمربند طلایی سبلان نقش مهمی در رونق صنعت گردشگری و افزایش ماندگاری و اسکان مسافران در استان ایفا خواهد کرد که عملیات زیرسازی این مسیر گردشگری از مشگین‌شهر تا سردابه تکمیل شده و به زودی عملیات آسفالت آن نیز به پایان می‌رسد.

وی تاکید کرد: با توجه به این‌که در راستای رونق اقتصادی منطقه نیز باید تدابیری اتخاذ شود لذا در این راستا توصیه ما بر استفاده از مصالح بومی در اجرای این پروژه است تا در حفظ طبیعت و محیط زیست نیز مؤثر واقع شویم.

استاندار اردبیل با بیان این‌که طرح استحصال معدن سبب تخریب طبیعت پیرامون کوه سبلان می‌شود تصریح کرد: با توجه به اجرای طرح‌های گردشگری در این منطقه و در راستای عدم تخریب محیط زیست و حفظ زیبایی‌های طبیعت، طرح‌هایی غیر از پروژه‌های گردشگری در این منطقه مجوز فعالیت دریافت نخواهند کرد.

بهنام‌جو اتمام این پروژه را به عنوان گامی مهم در ثبت جهانی کوه سبلان دانست و افزود: با اتصال سردابه به سرعین کمربند طلایی سبلان تکمیل می‌شود و تمام تلاش ما در راستای توسعه گردشگری این منطقه انجام خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up