• شناسه خبر : 29091
  • تاریخ انتشار : 02 تیر 1399 - 09:09

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از کاهش ۴۴ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل خبر داد.

 

اتوبوس ترمینال

رضا شیرین‌زاده در بازدید از پایانه مسافری پارس‌آباد افزود: در سه ماهه اول سال جاری ۲۶۳ هزار و ۷۲۷ مسافر در استان جابجا شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که بیش از ۴۷۲ هزار نفر مسافر بود، ۴۴ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: این تعداد مسافر توسط ۵۰ هزار و ۲۰۷ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ناوگان عمومی سواری در فصل بهار جابجا شده است.

او با اشاره به فعالیت ۵۴ شرکت مسافربری در استان اردبیل بیان‌کرد: در مجموع ۱۴ هزار و ۱۷۱ راننده در استان اردبیل در حال خدمات‌رسانی به مردم و مسافران هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ راننده در حوزه مسافری به مردم خدمت می‌کنند.

فعالیت هزار و ۱۸۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافری در استان

وی از فعالیت هزار و ۱۸۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافری در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۷۱ دستگاه سواری، ۳۶۸ دستگاه اتوبوس و همچنین ۲۴۱ دستگاه مینی‌بوس می‌باشد.

ناوگان حمل و نقل اردبیل کمترین میزان تخلف و تلفات را دارد

شیرین‌زاده سفر با ناوگان عمومی مسافربری را ارزان و ایمن دانست و افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی استان کمترین میزان تخلف و تلفات را دارد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهارداشت: در قالب کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ به تخلفات مطرح شده در حوزه‌های ایمنی و ترافیک، مسافر و کالا رسیدگی می‌شود.

وی بیان‌کرد: مردم و مسافران می‌توانند هرگونه شکایات خود از عملکرد شرکت‌های مسافربری را از طریق سامانه‌های ۱۰۰۰۱۴۱، شهراه و یا با مراجعه حضوری به دفتر ترمینال اعلام کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up