• شناسه خبر : 29093
  • تاریخ انتشار : 02 تیر 1399 - 09:51

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از توسعه شهرک‌های صنعتی غیردولتی در استان اردبیل خبر داد.

 

محمد اهلی

محمد اهلی ایجاد شهرک‌های صنعتی غیردولتی را زمینه‌ساز توسعه صنعت و اشتغال دانست و افزود: مجوز احداث ۶ شهرک صنعتی خصوصی صادر شده و با صدور پروانه تاسیس شرکت کیان بهساز تعداد شهرک‌های صنعتی غیردولتی استان به هفت شهرک افزایش یافت که این آمار در مقایسه با میانگین کشوری از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی اظهار داشت: محصولات تولیدی شرکت کیان بهساز در زمینه تولید کاغذ و محصولات مرتبط است که با آغاز بهره‌برداری از آن برای بسیاری از جوانان بیکار این منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد.

حمایت دستگاه‌های اجرایی زمینه ساز افزایش متقاضیان ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی

اهلی حمایت دستگاه‌های اجرایی را زمینه ساز افزایش متقاضیان ایجاد شهرک‌های صنعتی خصوصی دانست و گفت: با حمایت‌های لازم و قانونی علاوه بر هفت شهرک صنعتی غیردولتی مصوب شاهد ورود متقاضیان جدیدی برای احداث شهرک های صنعتی جدید هستیم که این نشان از افزایش میل به سرمایه‌گذاری در سطح استان دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: از تمام سرمایه‌گذارانی که قادر به ایجاد شهرک‌های خصوصی باشند به صورت قاطع حمایت می شود چرا که سرمایه‌گذاری موجب ایجاد اشتغال و رونق تولید در منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به نقش شهرک‌های صنعتی غیردولتی در جهت حرکت پرشتاب به سوی توسعه صنعتی استان ادامه داد: ایجاد شهرک‌های غیردولتی در تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم استقرار واحدهای صنعتی انجام می پذیرد.

وی با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی خصوصی همانند شهرک‌های صنعتی دولتی از مزایای یکسانی برخوردار می باشند گفت: این شهرک‌ها همانند شهرک‌های دولتی دارای معافیت مالیاتی ۷ تا ۱۳ ساله بوده و مدیریت این شهرک ها کاملا در اختیار بخش خصوصی و خود سرمایه‌گذار می‌باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up