• شناسه خبر : 29169
  • تاریخ انتشار : 03 تیر 1399 - 08:50

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بیله‌سوار گفت: سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی به روش کشت زیر نایلونی بود که امسال این رقم به ۵۰۰ هکتار کاهش یافته است.

باغ کشت و صنعت

مهناز دولتی در جلسه کمیته پسماند شهرستان بیله سوار عنوان کرد: سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه به سطح کشت زیر نایلونی اختصاص یافته بود که با تمهیدات صورت گرفته امسال این میزان به ۵۰۰ هکتار کاهش یافته است.

وی عنوان کرد: در این راستا در سال گذشته ۵۰ پرونده تشکیل شده بود که امسال نیز ۳۰ پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۱۰ زارع نسبت به جمع آوری پسماندها اقدام کرده اند و پیگیری برای جمع آوری پسماندهای زیر نایلونی و رسیدگی به تخلفات تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بیله سوار بیان کرد: جمع‌آوری نکردن نایلون‌های استفاده شده، پس از برداشت محصول، پیامدهای منفی به دنبال دارد که از آن جمله می‌توان به طولانی شدن تجزیه پلاستیک در طبیعت و نشان دادن چهره زشت از مزارع و آسیب به محیط زیست اشاره کرد.

دولتی با اشاره به ممنوع بودن آتش زدن مزارع بعد از برداشت محصول، تصریح کرد: در این راستا ۲۵ پرونده تشکیل شده که بر اساس قانون سوزاندن کاه و کلش جرم و مستوجب مجازات است و در راستای حفظ محیط زیست به شدت با متخلفان این عرصه برخورد خواهد شد.

وی ضمن بیان این‌که با وجود تکمیل استعلامات و تعیین محل جدید دفن زباله برای شهرداری بیله سوار هنوز اقدامی جهت انتقال به محل جدید اتخاذ نشده است افزود: باید مقدمات انتقال به محل جدید ظرف یک‌ماه آینده انجام شود و از انتقال پسماند به محل فعلی خودداری شود.

معاون فرمانداری بیله سوار با اشاره به تخلیه نخاله‌های ساختمانی در برخی نقاط شهر بیله سوار اظهار کرد: برخورد قاطع با تخلیه‌کنندگان نخاله‌های ساختمانی در شهر صورت خواهد گرفت و ساماندهی نخاله‌های ساختمانی در سطح شهر از وظایف شهرداری است که باید پیگیری این مسائل مورد توجه این سازمان قرار گیرد.

دولتی در پایان تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا، مشارکت شهرداری‌ها در جمع‌آوری و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی در بیله سوار ضروری است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up