• شناسه خبر : 29177
  • تاریخ انتشار : 03 تیر 1399 - 08:03

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت:برگزاری مسابقات قرآن یکی از ماموریت های این اداره است که هر ساله با حضور و استقبال گسترده اقشار مختلف به ویژه نسل جوان و نوجوان برگزار می شود.

مهدی ستوده

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ستوده اظهار کرد: این مسابقات در ۱۰ رشته؛ حفظ پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان ویژه برادران، دعاخوانی، همسرایی و هم‌خوانی قرآن کریم ویژه برادران و تفسیر عمومی قرآن برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: ثبت‌نام چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم تا ۱۶ خردادماه سال جاری از طریق آدرس my.oghaf.ir صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه مرحله شهرستانی اردبیل در تاریخ ۲۰ تیرماه هزار و سیصد و نود و نه و شهرستان گرمی نیز در تاریخ ۲۷ تیرماه سال جاری و مرحله استانی از ۱۰ مرداد ماه برگزار می‌شود، بیان کرد: تفسیر نمونه یا صفوه التفاسیر از سوره مریم، منبع رشته تفسیر عمومی قرآن کریم در مرحله استانی و در مرحله کشوری نیز تفسیر سوره‌های مریم و طه خواهد بود .

دکتر ستوده با اشاره به اینکه رشته دعاخوانی، همسرایی و هم‌خوانی مرحله شهرستانی ندارد و در دو مرحله مقدماتی(همزمان با مرحله استانی) و نهایی برگزارمی‌شود، خاطرنشان کرد: داشتن حداقل سن ۱۸ سال تمام و عدم اشتغال در مقاطع تحصیلی روزانه آموزش و پرورش یکی از شرایط شرکت در این مسابقات است.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، مرحله شهرستانی به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود و برای استان اردبیل،۲ منطقه جهت برگزاری این دوره از مسابقات تعیین شده است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up