• شناسه خبر : 29183
  • تاریخ انتشار : 03 تیر 1399 - 08:55

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای سد انحرافی میل مغان اختصاص یافت.

سد

عباس جنگی مرنی گفت: این اعتبار صرف علاج بخشی، لایروبی و مرمت سد انحرافی میل مغان و برداشت جزایر رسوبی و ترمیم مسیر جریان آب بر مجرای اصلی در رودخانه ارس به شرکت آب منطقه ای اردبیل اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: سد انحرافی میل مغان از سال ۱۳۵۳ به صورت مشترک بین ایران و جمهوری آذربایجان مورد بهره برداری قرار گرفته و آب کشاورزی ۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت مغان و آب شرب شهرستانهای پارس‌آباد، اصلاندوز، بیله‌سوار و گرمی را تامین می‌نماید و نقش اساسی در رونق اقتصادی و صنعتی منطقه دارد.

جنگی مرنی اظهار داشت: شرکت آب منطقه اردبیل در حال پیگیری برای مبادله موافقت‌نامه مصوبه ابلاغ اعتبار مالی و انجام تشریفات قانونی برای شروع عملیات اجرایی در سد میل مغان است و با تصویب این اعتبار توسط دولت، شاهد خدمت رسانی بیشتر به مردم منطقه مغان خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل درباره شبکه آبیاری خداآفرین گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی واقع در شبکه آبیاری سد خداآفرین به زیر کشت رفته و تلاش می‌شود با تامین منابع مالی لازم و تکمیل عملیات اجرایی، سطح اراضی در حال بهره برداری این شبکه به ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار برسد.

جنگی افزود: بخش قابل‌توجهی از اقدامات لازم در این شبکه انجام یافته تا پروژه در زمان معین به نتیجه برسد.

وی بیان‌کرد: پروژه بزرگ پایاب سد خداآفرین در چهار ناحیه عمرانی یک ، ۲ ، سه و چهار عملیاتی شده  که در ناحیه عمرانی یک در دشت فتحعلی مساحت دارای تخصیص به هکتار هزار و ۱۰۰ هکتار می‌باشد و  تمامی این سطح توسط دستگاه‌های سنترپیوت به سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار مجهز شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up