• شناسه خبر : 29365
  • تاریخ انتشار : 05 تیر 1399 - 05:00

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل گفت: با هدف افزایش ایمنی راه‌ها ۱۵ هزار مترمربع از محور‌های مواصلاتی شهرستان اردبیل در سه ماهه گذشته لکه گیری شده است.

جاده بزرگراه

ماشالله بهزاد، رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل در بازدید از محور اردبیل -سه راهی صحرا با بیان اینکه راهداران پرتلاش با استفاده از ۹۰ تن آسفالت سرد و گرم جاده‌های این شهرستان را ایمن سازی کرده اند افزود: در مدت یاد شده ۶۵ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی پرتردد مانند سردابه و ارجستان تجدید خط کشی شده است.

او تسطیح، رگلاژ و شن ریزی ۶۵ کیلومتر از حریم راه‌های خاکی، شنی و روستایی شهرستان اردبیل در فصل بهار را یادآور شد و اظهار کرد: در این مدت ۱۲ هزار متر مربع از محور‌های روستایی اردبیل-خلخال، سردابه به قوتورسویی اصلاح رانش شده و همچنین ۳۰ کیلومتر از محور‌های روستایی گندیشمین، سردابه، ارجستان، ویله درق و آلوارس نیز ترمیم و لکه گیری شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان اردبیل در جهت صیانت از حریم راه‌ها به عنوان سرمایه ملی از شناسایی، قلع وقمع و جلوگیری از ۲۰۰ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و ساز غیر مجارز در این شهرستان خبرداد و تصریح کرد: در جهت بهبود بخشی به راه‌های روستایی راهداران ۱۵ کیلومتر عملیات ریزش برداری در راه روستایی فیروز آباد، آق قلعه جیاوان و دمدمه انجام داده اند.

بهزاد از تهیه و نصب ۲۵ عدد بنر عدم بساط عسل فروشی در محور‌های مواصلاتی، نگهداری ۴۰ کیلومتر از سیستم چراغ‌های روشنایی اردبیل –نمین و سرعین، نگهداری و تعمیر ۴۰ عدد از چراغ‌های چشمک زن، برچیدن ۱۱۰ عدد از پایه علائم فرسوده خبر داد.

او همچنین از نصب ۲۷۰ عدد تابلوی اخطاری و انتظامی، تعمیر و بازسازی ۹۰۰ عدد از علائم و همچنین نصب ۵۰۰ عدد بازتاب چشم گربه‌ای در نقاط حادثه خیز و پیچ‌های خطرناک را از دیگر اقدامات مهم راهداران در سه ماهه گذشته برشمرد و گفت: در قالب طرح ابرار نیز ادامه احداث راه روستایی کریق-حور بطول ۴ کیلومتر در دست اجراست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up