• شناسه خبر : 29380
  • تاریخ انتشار : 05 تیر 1399 - 07:30

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به میزبانی مجموعه شیخ‌ صفی‌الدین از کاروان زیر سایه خورشید در دهه کرامت امسال گفت: برگزاری این برنامه در مجموعه شیخ صفی‌الدین اقدامی شایسته و مناسب خواهد بود.

مهدی ستوده

جلسه هماهنگی برگزاری برنامه زیر سایه خورشید و دعای روز عرفه در صحن قزلباشان مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی با حضور مسئولان و متولیان امر برگزار و مقرر شد این برنامه‌ها امسال در صحن قزلباشان برگزار شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکترستوده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در این جلسه اظهار کرد: برنامه زیرسایه خورشید چندین سال است که هر ساله همراه با برنامه‌های مولودی‌خوانی و زیارت پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به میزبانی مجموعه شیخ‌ صفی‌الدین اردبیلی از کاروان زیر سایه خورشید در دهه کرامت امسال گفت: برگزاری این برنامه در مجموعه شیخ صفی‌الدین اقدامی شایسته و مناسب خواهد بود که می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا امسال برگزاری این برنامه معنوی متفاوت از سال‌های قبل خواهد بود به طوری که تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شده و محل اجرای برنامه به صورت مداوم ضدعفونی خواهد شد.

دکترستوده بیان کرد: با وجود محدودیت‌های کرونایی اما امسال باید این برنامه فاخرتر از سال‌های گذشته برگزار شود که برگزاری این برنامه در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی می‌تواند زمینه این مهم را فراهم آورد که در این زمینه آماده همکاری و مشارکت در حوزه کمک محتوایی، مالی، ابزاری و تجهیزاتی هستیم.

وی با اشاره به پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل مبنی بر برگزاری دعای روز عرفه در صحن قزلباشان مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار کرد: در چند سال اخیر این برنامه با حضور گسترده مردم برگزار شده که امسال برگزاری این برنامه در صحن قزلباشان با توجه به شیوع ویروس کرونا و سبقه فرهنگی و معنوی مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین می‌تواند بازخورد مثبت وموثری داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اعلام آمادگی برای تجهیز این محل و مهیاسازی آن برای برگزاری دعای عرفه افزود: در کنار اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و معنوی خواهیم بود.

دکتر ستوده با قدردانی از اقدامات انجام شده در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، شیخ کلخوران، جمعه مسجد و سایر بناهای تاریخی استان اردبیل توسط اداره کل میراث فرهنگی اردبیل تصریح کرد: در چند سال اخیر اقدامات شایسته‌ای در استان اردبیل در این حوزه‌ها انجام شده است.

وی با استقبال و اعلام آمادگی برای الحاق امامزاده صالح به مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی گفت: شیخ صفی‌الدین اردبیلی رقبات و موقوفات متعددی دارد که در صورت اعلام میراث فرهنگی آماده احیای آنها هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up