• شناسه خبر : 29474
  • تاریخ انتشار : 07 تیر 1399 - 04:22

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از کاهش ۲۲ درصدی پرونده‌های موجود در شعبات دادگاه‌های استان اردبیل خبر داد.

ناصرعتباتی

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، شعبات دادگاه‌های تجدیدنظر با ۴۸ درصد کاهش موجودی در حال حاضر فعالیت دارند و در کل شعبات استان نیز شاهد کاهش ۲۲ درصدی موجودی پرونده‌ها هستیم.

او همچنین با اشاره به استفاده دستگاه قضایی استان از خدمات الکترونیکی افزود: با فراهم آوردن زیر ساخت‌های استفاده از خدمات الکترونیکی قضایی هم اکنون بیش ۹۱ درصد اوراق قضایی از طریق الکترونیکی ابلاغ می‌شود که نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس کل ادگستری استان اردبیل گفت: یکی از اقدامات شاخص دستگاه قضایی استان تعیین تکلیف پرونده‌های معوق بود که در این خصوص پس از هماهنگی با کلیه حوزه‌های قضایی و تبیین اهمیت موضوع و نیز استخراج وضعیت حوزه‌های قضایی، برنامه ریزی متناسب برای هر حوزه پیشنهادات و راهکار‌های لازم داده شد.

عتباتی تصریح کرد: با بهره گیری از تمام ظرفیت استانی و در سایه تلاش شبانه روزی قضات و کارمندان به صورت فوق العاده و در سریعترین زمان ممکن به این پرونده‌ها رسیدگی شد.

او به اقدامات دستگاه قضایی و تعامل با مجموعه‌های دیگر در خدمت رسانی بهتر به مردم گفت: جلسات هماهنگی مختلفی با کانون کارشناسان مرکز، کارشناسان قوه، پزشکی قانونی و ضابطین به منظور تقویت و رفع مسایل و مشکلات در حوزه‌های مختلف قضایی صورت گرفته و به کلیه پرونده‌های مطروح در کمیسیون‌های تخصصی پزشکی قانونی رسیدگی شد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به سند تحولی قوه قضائیه گفت: برنامه ریزی‌های جامع و مدونی مطابق با برنامه‌های ابلاغی از مرکز با همفکری، تعامل و همکاری حوزه‌های قضایی انجام گرفته تا ضمن تقویت مدیریت‌ها بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه خدمات مطلوب به مردم نماییم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up