• شناسه خبر : 29563
  • تاریخ انتشار : 08 تیر 1399 - 11:50

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، با بیان اینکه برنامه اجرائی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه جهت اجرا به نواحی ومناطق استان ابلاغ شده است، گفت: سند تحول بنیادین (تعلیم وتربیت تمام ساحتی) نقشه راهی است که در آن نحوه طی مسیر، منابع و امکانات لازم، تقسیم کار و الزامات به صورت شفاف و دقیق مشخص شده است.

335

احمد ناصری اظهار داشت: عرصه تعلیم و تربیت از مهمترین زیرساختهای تعالی همه جانبه کشور و وسیله ای برای ارتقاء سرمایه انسانی شایسته در عرصه های مختلف است.

ناصری افزود: این هدف یعنی تربیت نسلی کارآمد، اثر بخش، یادگیرنده، عدالت محور و مشارکت جو، آراسته به فضائل اخلاق اسلامی، عامل به عمل صالح، تعالی جو و تحول آفرین، انقلابی ، آینده نگر، متعهد، امین، بصیر و حق شناس دریک کلمه تربیت دانش آموزانی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی(تعلیم وتربیت تمام ساحتی)، با اجرای دقیق سند تحول بنیادین محقق خواهد شد.

وی با عنوان اینکه در این راستا برنامه اجرایی سال۱۳۹۹ آموزش وپرورش استان با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) واسناد بالادستی و اهداف تعلیم و تربیت کشور در افق ۱۴۰۴ تدوین شده است، تصریح کرد: این برنامه اجرایی براساس برنامه های زیرنظام های ششگانه سندتحول بنیادین به عنوان شش ضلعی منتظم نظام تعلیم وتربیت؛ بامدیریت و راهبری منابع انسانی و با بکارگیری وتخصیص بهینه منابع مالی در فضای پویا وبانشاط، بانگاه به نظام آراستگی وبهرهمندی از تجهیزات وفناوری صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با عنوان اینکه این برنامه در ۲۰۳ عنوان برنامه و ۹۳۸ فعالیت در۴۸۰صفحه تدوین شده است، خاطر نشان ساخت: این برنامه برخلاقیت، تعامل وهمکاری، با توجه به کلیه عوامل و فاکتور های موثر برای دستیابی به اهداف ترسیم شده سازمانی تاکید دارد.

احمد ناصری گفت: زیرنظام های سندتحول بنیادین باید به عنوان یکی از مدل های پویا و تعاملی درکلیه  فعالیت ها  به شکل مستمر  وجاری وجود داشته باشد تا امکان تحقق آینده روشن برای سازمان برمبنای برنامه های هدایت شده ومتوازن فراهم گردد.

ناصری افزود: امید است این برنامه ها با کار گروهی و رویکرد سیستمی از طریق کوشش جمعی، راهنمای حرکت و عمل و راهگشای توسعه این مجموعه باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به ابلاغ  برنامه استان به همراه برش منطقه ای، تدوین برنامه مناطق و بسته های اجرایی مدارس در دستور کار نواحی و مناطق قرار گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up