• شناسه خبر : 29569
  • تاریخ انتشار : 08 تیر 1399 - 11:46

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی دو روز گذشته ۱۳ مورد بستری جدید به علت ابتلای به ویروس کرونا در استان اردبیل گزارش شده که از این تعداد ۸ نفر در اردبیل، ۲ نفر پارس آباد، یک نفر گرمی، یک نفر مشگین شهر و یک نفر در خلخال است.

بیمار کرونا

محمدرضا رضایی بنا اظهار کرد: طی دو روز گذشته ۱۳ مورد بستری جدید به علت ابتلای به ویروس کرونا در استان اردبیل گزارش شده که از این تعداد ۸ نفر در اردبیل، ۲ نفر پارس آباد، یک نفر گرمی، یک نفر مشگین شهر و یک نفر در خلخال است.

وی با اشاره به این‌که تعداد کل بستری‌های مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۱۲۰ نفر است، افزود: از این تعداد ۳۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری هستند، ۱۵ مورد ترخیص و عدم فوتی ناشی از کووید ۱۹ طی این مدت در مراکز درمانی استان ثبت شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: مردم همچون روزهای اول شیوع کرونا، این بیماری را جدی بگیرند و استفاده از ماسک را در محیط بیرون از خانه و مخصوصاً در مراکز پر تجمع فراموش نکنند.

رضایی بنا افزود: این بیماری فقط و فقط با عزم راسخ مردم در مقابله با آن از بین خواهد رفت و توصیه می‌شود مردم با عادی سازی شرایط، آمار استان را به سمت وضعیت قرمز پیش نبرند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up