• شناسه خبر : 29573
  • تاریخ انتشار : 08 تیر 1399 - 11:02

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: موانع پیش روی کارخانه‌های تولید آسفالت به صورت دقیق و کارشناسی بررسی شده و نسبت به رفع آن اقدام خواهیم کرد.

آسفالت

فرزاد قلندری هشتم تیرماه در جلسه شورای فنی استان اردبیل، اظهار کرد: در بخش عمرانی و اجرایی ضرورت دارد مالک فرآیند مشخص شده و در کنار آن متولیان امر با برگزاری دوره‌های آموزشی به ویژه با موضوع آسفالت و بتن فعالان را با استانداردها و روش‌های جدید آشنا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما با یک ادبیات مشترک در جلسه شورای فنی برای همه استان با همفکری اعضای شورای فنی تصمیم‌گیری می‌کنیم و انتظار می‌رود مدیریت فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بررسی عملکرد ۶ ماه گذشته علل و عوامل اجرا نشدن برخی از مصوبات را احصا و اعلام کند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: کمیته مصالح باید گزارش خود را از نحوه تولید بتن و آسفالت و رعایت استانداردها در این زمینه اعلام کند تا با یک نسخه واحد برای برطرف شدن ایرادات تصمیم‌گیری شود.

قلندری از نظام مهندسی، استاندارد، راه و شهرسازی و دیگر متولیان خواست؛ در این زمینه پای کار بوده تا با انجام ماموریت‌ها و مسئولیت‌ها شرایط خوبی را در حوزه فنی و اجرایی در استان رقم بزنند.

وی بیان کرد: قرار نیست مسئولان و متولیانی خارج از این نشست مشکلات فنی و اجرایی را در استان رفع کنند و بهتر است با یک فهم و ادبیات مشترک در تولید مصالح، بتن و آسفالت استاندارد در این زمینه به جمع‌بندی برسیم.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: در بخش صدور مجوزها صنعت، معدن و تجارت باید پای کار بیاید تا ضمن تسریع در این زمینه بحث پاسخگوئی به استعلامات و نظارت‌ها را نیز به شکل یکپارچه انجام دهد.

قلندری متولی تولید بتن را سازمان نظام مهندسی و آسفالت را راه و شهرسازی معرفی کرد و گفت: در قالب یک کمیته تخصصی و با محوریت دفتر فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بهتر است این ماموریت به شکل شایسته به انجام برسد.

وی افزود: برای حل مشکل کارخانه‌های آسفالت به زودی جلسه‌ای با فعالان این حوزه برگزار خواهد شد تا با یک آسیب‌شناسی دقیق موانع رفع و کارخانه‌های آسفالت بخش خصوصی و شهرداری‌ها به چرخه تولید بازگردند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: با یک نگاه متوازن و برنامه‌ریزی دقیق فعالیت‌ها در این حوزه انجام خواهد شد و انتظار می‌رود با اولویت قرار دادن واگذاری پروژه عمرانی به پیمانکاران بومی زمینه جلب رضایت آنها با اشتغال جوانان استان فراهم آید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up