• شناسه خبر : 29575
  • تاریخ انتشار : 08 تیر 1399 - 11:52

رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: انسجام، تعامل و همبستگی بسیار بالایی در سطح استان بین تشکل‌ها و میراث فرهنگی اردبیل وجود دارد که این امر زمینه برای توسعه صنعت گردشگری در این استان را فراهم خواهد آورد.

هتل

جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران کشور در نشست با استاندار اردبیل گفت: با اقداماتی که در استان اردبیل انجام شده شاهد این هستیم که اردبیل خود را برای عبور از ایام کرونا در حوزه گردشگری آماده کرده و رونق دوباره گردشگری در این استان رخ خواهد داد.

او با اشاره به راه‌اندازی خانه تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری این استان برای اولین بار در کشور به همت اداره‌کل میراث فرهنگی اردبیل افزود:‌ انسجام، تعامل و همبستگی بسیار بالایی در سطح استان بین تشکل‌ها و میراث فرهنگی اردبیل وجود دارد که این امر زمینه برای توسعه صنعت گردشگری در استان را فراهم خواهد آورد.

رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: ‌با توجه به اینکه استاندار اردبیل نماینده استان‌ها در حوزه گردشگری در هیئت دولت است این فرصت مغتنم و بی‌نظیری است تا با توسعه روابط بتوانیم مسائل و مشکلات گردشگری کشور را در هیئت دولت مطرح کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنیم.

حمزه‌زاده با قدردانی از اقدامات و حمایت‌های استاندار اردبیل در گذشته از بخش گردشگری و به ویژه از جامعه هتلداران و مراکز اقامتی بیان کرد:‌ این رویکرد و تلاش استاندار سبب شده تا مسائل و مشکلات گردشگری و به ویژه هتلداران مرتفع شده و حل شود.

او با اشاره به بخشودگی مالیاتی ۵۰ درصدی در نظر گرفته‌شده برای هتلداران گفت:‌ با توجه به خسارات ناشی از کرونا انتظار این است که دولت بخشودگی مالیاتی در بخش گردشگری را به صورت صد درصد اعمال و نیز سهم کارفرمایان از بیمه کارکنان را شامل بخشودگی یا تخفیف ویژه کند.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل نیز در این جلسه با قدردانی از حضور اعضای جامعه هتلداران برای حضور در استان و نیز اداره‌کل میراث فرهنگی استان که زمینه حضور اعضای جامعه هتلداران در اردبیل را فراهم کردند، افزود:‌ از سرمایه‌گذاران برای ساخت هتل‌های چهار و پنج‌ستاره در استان اردبیل دعوت می‌شود.

او با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان اردبیل در بخش گردشگری گفت: این ظرفیت‌های بی‌نظیر و منحصر بفرد در کنار حمایت‌هایی که از سرمایه‌گذاران این بخش در استان می‌شود، فرصتی برای سرمایه‌گذاران است تا در استان حضور یافته و اقدام به فعالیت و سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار اردبیل با اشاره به جهش مناسب بخش گردشگری استان اردبیل در دو سال اخیر بیان کرد: افزایش زیرساخت‌های گردشگری در سال‌های اخیر سبب شده است تا شاهد رونق صنعت گردشگری و حضور هر چه بیشتر گردشگران در استان باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up