• شناسه خبر : 29893
  • تاریخ انتشار : 11 تیر 1399 - 10:57

منتخب مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکین شهر باید به بهشت سرمایه گذاری ایران تبدیل شود.

 

 

مشگین شهر

 

محمود عباس زاده در جلسه صمیمی با سرمایه گذاران بخش گردشگری مشکین شهر گفت: سرمایه گذار یعنی تولید ثروت، اشتغال، معیشت، نقدینگی که در نهایت موجب توسعه و پیشرفت شهرستان خواهد شد.

نماینده مردم مشکین شهر افزود: تهیدید ها و موانع در سطوح مختلف کشوری ،استانی و شهرستانی وجود دارد که هرکدام جداگانه مورد بررسی قرارگرفته و برای رفع آن برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: در مشکین شهر مزیت های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی زیادی برای رقابت و جذب سرمایه گذار وجود دارد و در عین حال آسیب ها و موانعی نیز وجود دارد که باید رفع شود.

عباس زاده از جمله موانع سرمایه گذاری را تمرکز گرایی در استان دانسته و افزود : بعد از استان شدن اردبیل به دلیل نوپا بودن بیشترین تمرکز در مرکز استان قرارگرفت و به جای اینکه بدنبال توسعه متوازن باشند و شهرستان ها را نیز جزئی از استان بدانند تمرکزگرا شده و بیشترین سرمایه گذاری در طول این سالها در مرکز استان انجام گرفت که برحسب امار و ارقام ومستندات قابل اثبات است.

نماینده مردم مشکین شهر افزود: باید مرکز استان موانع و مشکلات را از جلوی سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرستان ها بردارد نه اینکه با شهرستان ها رقابت کرده و موجب ایجاد شکاف شود.

وی گفت: متاسفانه سامانه قوانین کشور پالایش نشده است وقوانین متناقض نیز بسیار داریم بخصوص بروکراسی سنگین ، تنبل و محافظه کارانه از موانع عمده سرمایه گذاری هست و باید مدیران با خلاقیت نسبت به رفع موانع بروکراسی اقدام نمایند.

نماینده مردم مشکین شهر گفت: گردشگری مقوله ای پیچیده و سهل و ممتنع است که نیاز به فرهنگ سازی دارد گردشگر بدنبال آرامش و تخلیه استرس است و هر عاملی که موجب استرس و سلب آرامش گردشگر باشد ضد گردشگری است.

وی تصریح کرد: باید در حوزه گردشگری نگاهی تخصصی داشته باشیم و حتی نگاه پلیس و قوه قضائیه نیز باید گردشگر محورانه باشد که این مسائل در شورای تامین قابل طرح و بررسی است.

وی گفت: گردشگر برای دیدن نادیده ها می آید و فرهنگ ، هنر ، موسیقی ، شعر و صنایع دستی از جمله جاذبه ایی است که در مقوله بوم گردی می توان از آن بهره برد و نباید انتظار داشت فرهنگ و آداب و رسوم و تاریخمان را رها کنیم و صرفا به دنبال سازه ها در گردشگری باشیم این سازه ها به تنهایی نمی تواند برای مشکین شهر برند باشد.

نماینده مردم مشکین شهر گفت: برای رفع موانع سرمایه گذاری برنامه هایی داریم که موجب رشد و اعتلای سرمایه گذاری خواهد شد و مشکین شهر باید به بهشت گردشگری سرمایه گذاران تبدیل شود چراکه تمام ظرفیت های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی را دارا می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up