• شناسه خبر : 29935
  • تاریخ انتشار : 12 تیر 1399 - 11:10

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با عملیاتی شدن طرح جامع منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال پس از ۱۵ سال ، اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در این منطقه شتاب می‌گیرد.

IMG 5843

فرزاد کیسان روز پنجشنبه در بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی و گردشگری ازناو افزود: طرح جامع گردشگری منطقه نمونه گردشگری ازناو بخشی از بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل بوده و هم‌اکنون در مرحله پایان کار تدوین است.

وی بیان‌کرد: با تایید نهایی این طرح در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان و اجرای طرح جامع گردشگری تفرجگاه ازناو خلخال ضمن شتاب گرفتن طرح‌های گردشگری در حال احداث، زمینه برای اجرای سایر طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در این تفرجگاه بزودی فراهم خواهد شد.

او با بیان اینکه از این پس هرگونه احداث تاسیسات گردشگری ،اماکن اقامتی، خدماتی،رفاهی گردشگران در قالب این طرح اجرا می‌شود، گفت: بر همین اساس مشکلات این منطقه بررسی می‌شود تا در طرح ساماندهی نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی همچنین اظهارداشت: در طرح ساماندهی تفرجگاه ازناو مشکلاتی از جمله مشکل روشنایی معابر ،تاسیسات برق‌رسانی به تفرجگاه و همچنین تامین برق موردنیاز طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ، احداث سرویس‌های بهداشتی  مناسب و پارکینگ خودرو بررسی شده و نسبت به برطرف شدن این مشکلات اقدام خواهد شد.

او از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در تفرجگاه‌ها و مناطق نمونه گردشگری این شهرستان  خبر داد و گفت: توسعه صنعت گردشگری به عنوان اولویت اول و محور توسعه خلخال در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: چندین طرح بزرگ گردشگری در تفرجگاه ازناو خلخال از جمله پل معلق ،هتل پنج ستاره ازناو سبز،هتل رغائب ، مجموعه بوم‌گردی قصرهای چوبی برادران شاد،از سوی سرمایه‌گذاران بخش خحصوصی در حال اجرا و تکمیل است.

کیسان گفت: امسال از جمع ۱۲ پروژه زیرساخت گردشگری همچون ایجاد سرویس بهداشتی و امکانات رفاهی گردشگری استان اردبیل یک واحد در تفرجگاه ازناو و یک واحد نیز در مسیر جاده اردبیل – سرچم در حوزه استحفاظی خلخال اجرا می‌شود که برای اجرای این ۲ پروژه ۱۲ میلیارد ریال اعتبار منظور شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تشریح کرد: جهت تسریع در روند سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری جلسات رفع موانع سرمایه‌ گذاری در اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار و راه برای اجرای سریع طرح‌ها هموار خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up