• شناسه خبر : 30208
  • تاریخ انتشار : 16 تیر 1399 - 01:58

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از بهره‌برداران بخش کشاورزی این استان خواست در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

آبیاری

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از بهره‌برداران بخش کشاورزی این استان خواست در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

نبی‌الله پاسبان روز دوشنبه در بازدید از شبکه آبیاری و زهکشی مغان اظهارداشت: در شرایط مواجهه با کم‌آبی ، صرفه‌جویی در مصرف آب با تکیه بر اصلاح الگوی مصرف باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: به لحاظ اینکه تامین و توزیع آب از طریق ایستگاه پمپاژ با صرف هزینه زیاد امکان‌پذیر است، صرفه‌جویی در مصرف آب در منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: شرکت کشت و صنعت مغان که به عنوان بزرگترین مشترک این شبکه محسوب می‌شود باید در خصوص اصلاح شیوه آبیاری از جمله استفاده از روش تیپ اقدام کند.

او با اشاره به اینکه با برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی در سالیان گذشته آب چند سال آینده را نیز مصرف کرده‌ایم، افزود: برای به تعادل رساندن مصرف آب زیرزمینی باید با همکاری هم بویژه در بخش کشاورزی از بروز مشکل برای آینده فرزندانمان جلوگیری کرد.

وی تشریح کرد: عبور از بحران آب نیازمند مشارکت همگانی است و همه ما باید به نوبه خود به وظایف ذاتی خود در برابر حفاظت از منابع آب عمل کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up