• شناسه خبر : 30272
  • تاریخ انتشار : 17 تیر 1399 - 09:22

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری پارس آباد از الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی ها خبرداد و گفت: بزودی پرداخت کرایه تاکسی ها در پارس آباد الکترونیکی می شود.

 

تاکسی

 

فرهاد عین اللهی اظهار کرد: با توجه به اینکه تاکسی و حمل و نقل درون شهری بعنوان یکی از شغلهای پرخطر به شمار می رود که لازم است هنگام استفاده از آن، نکات بهداشتی و پیشگیری های مناسب برای مقابله با شیوع بیماری‌های ویروسی رعایت شود.

وی افزود: بر این‌ اساس طبق مصوبه اعضای محترم شورای ترافیک شهرستان و شورای سلامت و مجوز اعضای محترم شورای اسلامی شهر در راستای اجرای طرح پرداخت کرایه الکترونیک که عدم استفاده از کرایه نقدی و جایگزینی روش های پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی، یکی از روش های کلیدی و مهم پیشگیری از انتقال انواع ویروس‌ها از جمله ویروس بیماری کرونا محسوب می شود که در این صورت خطری متوجه مسافران و تاکسیرانان نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری پارس آباد گفت با توجه به شروع عملیات نصب بارکدها در تاکسی ها و راه اندازی اپلیکیشن آتیلان پی (Atilan Pay )، به‌زودی بستر پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها در پارس آباد فراهم می شود تا همشهریان به سهولت بتوانند با صرف نظر از ارائه وجه نقد، بهای سفر خود را بپردازند.

وی ادامه داد: مسافران عزیز از این پس خواهند توانست با نصب اپلیکیشن ” آتیلان پی” (نحوه نصب متعاقبا اعلام خواهد شد) در گوشی های همراه هوشمند خود، هنگام سفرهای درون شهری، با استفاده از بارکدهای نصب شده در داخل  تاکسی ها و بارکد خوان اپلکیشن آتیلان پی، به صورت اتوماتیک مبلغ لازم را از حساب بانکی خود پرداخت کنند.

عین الهی تصریح کرد: در صورت استقبال همشهریان از این طرح، علاوه بر جلوگیری از تحمیل هزینه های تولید پول ملی، نبود پول رایج در کشور و از گسترش بیمارهای ناشی از تبادل پول نظیر کرونا جلوگیری می شود.

عین اللهی با اشاره به دیگر مزیت پرداخت الکترونیکی کرایه ها یادآورشد: با اجرای کامل پرداخت الکترونیکی در تاکسی ها، سوء تفاهم های احتمالی بین مسافر و رانندگان در برگشت باقیمانده وجه مسافران نیز برطرف می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up