• شناسه خبر : 30274
  • تاریخ انتشار : 17 تیر 1399 - 10:29

فرماندار نیر گفت: برای تکمیل پروژه فاضلاب و تصفیه خانه شهر نیر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

تودیع و معارفه

ابراهیم امامی به اجرای پروژه فاضلاب شهری نیر اشاره کردو گفت: پروژه فاضلاب و تصفیه خانه شهر نیر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل آن اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال نیاز میباشد ظرفیت تصفیه خانه شش هزار و ۱۶۸ متر مکعب در روز پیش بینی شده است.

وی ظرفیت طرح را برای جمعیت ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر عنوان کرد و بیان داشت: شبکه این طرح ۲۷ کیلومتر با سایزهای ۲۰۰ تا ۳۱۵ میلیمتری بوده و هم اکنون و با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال اجرا است.

به گفته فرماندار نیر در بخش سازه؛ پی کنی حوضچه انوکسیک و هوا دهی، حوضچه های زلال ساز و بستر لجن خشک کن، پی کنی و اجرای فونداسیون پست پاساژ برق، اجرای فیلتر شنی کف حوضچه انوکسیک و هوادهی، آرماتور بندی پارت اول فونداسیون حوضچه انوکسیک و هوادهی و اجرای ستونها و قالب بندی تیرهای ساختمان اداری اجرا شده است.

امامی درادامه به اجرای پروژه های عمران روستایی در بخش آب و فاضلاب هم اشاره کرد و افزود: پنج پروژه عمرانی در شهرستان نیر در حوزه آب و فاضلاب روستایی در حال اجراست.

وی افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستای جوراب با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال ، پروژه احداث منبع ۱۰۰ متر مکعبی روستای پیرنق با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال و اصلاح ، مرمت و بازسازی چشمه روستای مجیدآباد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در حال اجراست که امسال به بهره برداری خواهند رسید.

امامی تصریح کرد: مجتمع آبرسانی شهید کسایی ۳هم با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در حال اجراست که با اتمام آن ۱۲ روستای شهرستان از نعمت آب شرب بهره مند خواهند شد.

فرماندارنیر همچنین از اجرای پروژه مجتمع آبرسانی شهید محمدزاده با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال هم خبر داد و گفت: با اتمام این پروژه ۱۸ روستای شهرستان از نعمت آب شرب بهره مند خواهند شد.

درپایان مراسم از زحمات مهندس لایقی رئیس سابق اداره آب و فاضلاب روستایی و مهندس نخستین رئیس سابق آب و فاضلاب شهری نیر تقدر شد و علی حسین زاده بعنوان رئیس جدید آب و فاضلاب شهرستان نیر معرفی شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up