• شناسه خبر : 30295
  • تاریخ انتشار : 17 تیر 1399 - 12:32

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: با توجه به استقبال جامعه در حوزه آموزش رشته های مختلف ورزشی، هیاتهای ورزشی نسبت به آموزش جدی باشند و از پتانسیل دانشگاه و دانشجویان برای آموزش رشته های ورزشی استفاده کنند.

ورزش
سجاد انوشیروانی مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: با توجه به استقبال جامعه در حوزه آموزش رشته های مختلف ورزشی، هیاتهای ورزشی نسبت به آموزش جدی باشند و از پتانسیل دانشگاه و دانشجویان برای آموزش رشته های ورزشی استفاده کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: رشته نجات غریق یکی از حساس ترین رشته های ورزشی می باشد که وظیفه سنگینی را در جامعه به خصوص در نجات جان افراد در شرایط حساس و بحرانی دارد.
انوشیروانی در خصوص پویایی و نشاط در جامعه اضافه کرد: جامعه ای پویا و با نشاط هست که ورزش در آن جریان داشته باشد و آموزش های لازم در تمامی رشته های ورزشی در سطح جامعه جریان داشته باشد و مردم ورزش را لمس کنند. در ورزش باید به دنبال بالندگی و پیشرفت باشیم هیات نجات غریق از هیاتهای پویا و تلاشگر می باشد.
صادق میرزانژاد، رییس هیات نجات غریق و غواصی استان با اشاره به فعال بودن هیات نجات غریق در ۹ شهرستان اظهار کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل جزء استان هایی است دارای رودخانه های پرآب،آب انبارها،سدها وهمچنین چندین دریاچه است، نیاز بود که این هیات در ۹ شهرستان فعال باشد.
میرزانژاد تصریح کرد: بحمدالله از اول سال ۹۹ تاکنون شاهد هیچ غرق شدگی و اتفاق تلخ در استان نبودیم که نشان از حضور همه جانبه ناجیان غریق در صحنه ها دارد.
او با تاکید بر اینکه از اولویت های اصلی هیات آموزش می باشد افزود: برگزاری دوره های آموزشی نجات غریق برای منجیان استان و به روز بودن اطلاعات و آموزش های آنان از اولویت های اصلی هیات می باشد .
میرزانژاد در ارتباط با فعالیت های این هیات بیان کرد: برگزاری ۱۰ دوره کمک های اولیه، دوره های آموزشی و کمک های اولیه برای پرسنل آبدرمانی های سرعین و مشگین شهر، برگزاری مسابقات انتخابی نجات غریق کشوری، برگزاری ۳ دوره کلاس آمادگی سالیانه ناجیان،مانور و عملیات نجات غریق در استخرهای استان از برنامه های اجرایی هیات نجات غریق استان است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up