• شناسه خبر : 30297
  • تاریخ انتشار : 17 تیر 1399 - 12:19

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیماران بستری ناشی از کرونا در مراکز درمانی به رقم ۲۸ نفر رسید و متاسفانه ۳ بیمار کرونایی نیز در استان اردبیل جان خود را از دست دادند.

آزمایش ویروس کرونا

«شهرام حبیب زاده» گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیماران بستری ناشی از کرونا در مراکز درمانی به رقم ۲۸ نفر رسید و متاسفانه ۳ بیمار کرونایی نیز در استان اردبیل جان خود را از دست دادند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: در همین مدت ۲۳ بیمار نیز پس از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شده اند که امیدواریم با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به ویژه استفاده از ماسک به روال عادی زندگی خود برگردند.

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون ۱۸۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۳۸ بیمار به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند.

حبیب زاده اعلام داشت: زنگ خطر افزایش بیماران کرونا در سطح استان اردبیل به صدا درآمده و امیدواریم مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به ویژه استفاده ماسک از شیوع این بیماری جلوگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: تمامی تلاش کادر درمانی استان ارائه خدمات مناسب به بیماران کرونایی است اما باید عموم مردم نیز در رعایت پروتکل های بهداشتی همت ویژه ای داشته باشند تا شاهد نابودی این بیماری در سطح استان باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: متاسفانه طی هفته های اخیر شیوع این بیماری در سطح استان اردبیل افزایش چشم گیری داشته و از شهروندان درخواست می شود تا نسبت به استفاده ماسک و شستشوی دست ها به صورت متناوب و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

پایان پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up