• شناسه خبر : 30372
  • تاریخ انتشار : 18 تیر 1399 - 02:36

فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل گفت: استان اردبیل در رابطه با عملیات ناجا در دستگیری عاملان نزاع و درگیری رتبه ۱۷ کشوری را دارد که باید عوامل نزاع و درگیری مورد بررسی قرار گیرد.

خشونت و نزاع

سرهنگ عادل منیر در جلسه بررسی برنامه جامع سلامت و کاهش خشونت اجتماعی، گریزان بودن جوانان از بطن جامعه و احساس بی هویتی را از علل بروز آسیب‌های اجتماعی دانست و عنوان کرد: با توجه به اینکه طبق بررسی‌های به عمل آمده جوانان امروزی دچار بحران هویتی شده اند از این رو این مسئله زمینه را برای کشیده شدن این قشر به سمت آسیب خانمان سوز اعتیادو سایر ناهنجاری‌ها فراهم کرده است.

وی عدم وجود برنامه‌های مناسب برای پر کردن اوقات فراغت جوانان را عاملی در شکل گیری دوستی‌های نامتعارف عنوان کرد و افزود: پیشنهاد شغل‌های مناسب و برنامه‌های فرهنگی و تفریحی سالم برای جوانان و آگاهسازی این قشر از آسیب‌های مواد مخدر و مشروبات الکلی می‌تواند به طور چشمگیری گریز جوانان از کانون خانواده و اجتماع را کاهش دهد.

فرمانده انتظامی شهرستان اردبیل کم توجهی به بحث فرهنگسازی و آموزش همگانی را از عوامل مهم افزایش نزاع و درگیری در استان دانست و بیان کرد: رویکرد آموزش مهارت‌های زندگی به جوانان و خانواده‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در کاهش جرایم و کاهش پرونده‌های قضائی داشته باشد.

منیر شیوع بیماری کرونا و توجه دستگاه‌های اجرایی به این مسئله را عامل کم توجهی به مسئله فرهنگسازی و آگاهسازی جوانان در خصوص آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی و قوه قضائیه در حال حاضر به دلیل اشتغال دستگاه‌های اجرایی به مسئله کرونا در میدان مقابله با آسیب‌های اجتماعی دست تنها مانده اند و فرهنگسازی قانونمداری و نظم و انضباط اجتماعی در بین جوانان و مردم استان نیازمند مشارکت و هم افزایی کلیه دستگاه‌های اجرایی استان و نهادهای فرهنگی است.

وی با اشاره به ثبت روزانه ۱۶۰۰ نزاع فردی و دسته جمعی در سطح کشور تصریح کرد: طبق آمار به دست آمده در حوزه انتظامی اردبیل، طی سه ماهه اول سال جاری در بحث نزاع دسته جمعی و فردی افزایش ۲۹ درصدی را در اردبیل شاهد بوده ایم که از این آمار ۶۶ درصد شامل نزاع دسته جمعی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up