• شناسه خبر : 30384
  • تاریخ انتشار : 18 تیر 1399 - 05:11

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرمی گفت: از هر فرصتی برای تحقق اجرای پروژه حیاتی چهارراه استفاده شده است.

 

شورای شهر

حاج عباس عزیزی در پاسخ به شایعه ی برکناری آقای بخشعلی کامرانی شهردار گرمی، ضمن تکذیب برکناری ایشان اظهار کرد: سئوال از شهردار از وظایف قانونی اعضای شوراست و در سه سال گذشته چند بار شاهد آن بوده ایم و اتفاقاً سئوال از شهردار و تذکرات اینچنینی، به سلامت امور و دقت بیشتر در انجام کارهای جاری شهرداری کمک می کند.

وی افزود: پس سئوال از شهردار نه تنها در معنای تقابل با او نیست، بلکه در تعامل با ایشان است. بنابراین برخلاف شایعات محافل مختلف، آقای کامرانی همچنان به عنوان شهردار در حال انجام وظیفه است و با اقتدار بیشتر باید در فرصت اندک، فصل کاری را با دلگرمی بیشتر از گذشته به پیش ببرد و البته تاکنون نیز چنین بوده است.

مسئول کمیسیون بودجه و عمران شورای اسلامی در پاسخ به سرنوشت پروژه بازگشایی چهارراه امام (ره) گرمی گفت: گشایش چهارراه امام به لحاظ ضرورت، از مطالبات بحق مردم و در اولویت برنامه های شورای اسلامی شهر بوده و در این راستا از اولین روز کاری، از هر فرصتی برای تحقق اجرای این پروژه حیاتی استفاده شده است و بارها با جناب آقای میرزاده نماینده محترم وقت، استاندار محترم جناب آقای مهندس بهنام جو، معاونان سیاسی امنیتی و عمرانی و بودجه ، جنابان دکتر ندایی، مهندس قلندری، مهندس شایقی و همچنین با پیمانکار مشارکتی طرح، شرکت کوثر آذربایجان هماهنگی داشته ایم و بالاخره با اخذ دو بار کمک مالی از ردیف تملک دارایی سرمایه ای توسط آقای میرزاده به مرحله اجرا رسیده است و این کمک های مالی به میزان صد میلیارد ریال بوده و چهل میلیارد ریال آن از بودجه سال ۹۸ و شصت میلیارد ریال از ردیف بودجه سال ۹۹ بوده و ۵۰% آن تخصیص یافته و ۵۰% باقیمانده با ارائه اسناد مبادله توافقات قابل پرداخت خواهد بود.

عزیزی تصریح کرد: این اقدام بموقع نماینده وقت، قدرت چانه زنی و توافق با شرکت کوثر و صاحبان املاک مسیر بازگشایی را تقویت و مجموعه ی شورا و شهرداری را به تحقق این امور مصمم کرد و نتیجه آن، توافق نهایی با شرکت کوثر آذربایجان مبنی بر انتقال اسناد املاک تملک شده در قبال اخذ ۳۵ میلیارد ریال به شهرداری بوده است.

وی افزود: بنابراین با تأیید کمیته انطباق، به زودی مرحله ی اجرای بند بند توافقات فیمابین و مراحل بعدی توافق و تملک املاک صاحبان مسیر چهارراه شروع خواهد شد. از صاحبان املاک که همشهریان عزیز و بزرگوار ما هستند انتظار داریم با سعه صدر و نهایت ایثار و گذشت در اجرای این طرح حیاتی ، شورا و شهرداری را یاری کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرمی تاکید کرد: به تازگی در راستای تعامل و همدلی، جلسه ای با معاونت محترم عمرانی استانداری جناب آقای مهندس قلندری، جناب آقای اسماعیلی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری در حضور آقای بهشتی فرماندار و همه ی اعضای شورا و شهردار برگزار شد و در این جلسه جناب آقای اسماعیلی ضمن حمایت از طرح بازگشایی چهارراه، قول دادند ۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی به شهرداری کمک کنند. در اینجا از فرصت استفاده می کنم و به نمایندگی از طرف شورای اسلامی شهر و شهرداری گرمی از همه ی دلسوزان و یاری دهندگان از جمله استاندار معزز، معاونان محترم سیاسی و امنیتی و عمرانی، ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه استان و جناب آقای میرزاده نماینده سابق شهرستان تشکر و قدردانی می کنم.

عزیزی برنامه های آتی شهرداری و شورای اسلامی را به گفتگوی دیگر محول کرد و امیدواریم بزودی خبرهای خوش دیگر به سمع و نظر همشهریان عزیز برسانیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up