• شناسه خبر : 30631
  • تاریخ انتشار : 21 تیر 1399 - 12:47

رئیس سازمان صمت اردبیل از راه اندازی ۱۵۰ واحد صنعتی در اردبیل خبر داد.

کارخانه تولیدی صنعتی

رامین صادقی تصریح کرد: تاکنون ۳۷ پروژه به بهره‌برداری رسیده و بیش از ۳۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است؛ در عین حال ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دیگر نیز درخواست شده است که عمدتا سرمایه در گردش است.

وی با اشاره به اینکه احیای ۷۷ واحد راکد تولیدی نیز تا پایان امسال برنامه‌ریزی شده است، افزود: هزار و ۴۲ پروانه بهره برداری صادر شده که از این تعداد ۸۴۳ مورد فعال و ۱۹۹ مورد غیر فعال است.

به گفته رییس سازمان صمت استان از این تعداد ۱۲۴ واحد حتی تا مرحله تامین ماشین آلات پیش رفته‌اند که فعال سازی ۷۷ مورد از آن‌ها در سال جاری برنامه‌ریزی شده است.

دکتر صادقی با اشاره به اینکه فعالیت مجدد ۱۲۴ واحد برای ۱۸۸۰ نفر اشتغال‌زایی به دنبال دارد، ادامه داد: در بخش افزایش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی نیز ۵۰ واحد اعلام آمادگی کردند که ظرفیت خود را امسال از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش دهند.

رییس سازمان صمت استان اردبیل با اشاره به اینکه از قبل این طرح ۱۲۰۰ نفر شاغل می‌شوند، افزود: ۸۳۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز پیش بینی شده است.

صادقی با اشاره به برنامه‌ریزی توسعه خط تولید ۲۰ واحد نیز اشاره و تاکید کرد: این تعداد اشتغال ۹۳۵ نفر را موجب می‌شود.

وی گفت: همچنین به منظور حمایت از واحدهای تولیدی صادرات محور، تسهیلات یارانه دار به میزان ۱۰۴ میلیارد تومان به ۱۷ واحد پرداخت می‌شود.

صادقی با بیان اینکه از تسهیلات ۲۲۳ میلیارد تومانی بند الف تبصره ۱۸، ۱۰۴ میلیارد تومان جذب شده و استان اردبیل جزو ۴ استان اول کشور است، گفت: تا ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز در بانک ها در دست بررسی است.

رییس سازمان صمت استان اردبیل همچنین با اشاره به صدور ۲۰۴ پروانه بهره‌برداری در حوزه معادن اردبیل گفت: از این تعداد ۹۹ مورد غیرفعال است که با مشکلات مختلفی از جمله معارض یا عدم رغبت مواجه هستند.

صادقی متذکر شد: ۳۶ معدن از ۹۹ مورد آزاد شده و مابقی به دلیل اینکه تمایل به ادامه فعالیت دارند، نسبت به آزاد سازی اقدام نکردیم.

وی به مطالعات پهنه‌های معدنی اشاره و تاکید کرد: در مشگین شهر دو گواهی کشف برای معادن مس و مولیبدن صادر شده و قرار است دو شرکت سرمایه‌گذاری، شهرک معدنی راه اندازی کنند.

وی افزود: در باغرو نیز شرکت کوثر اقدام به مطالعات در خصوص معادن مس کرده و حفاری‌ها آغاز شده است.

رییس سازمان صمت استان اردبیل تاکید کرد: متاسفانه در پهنه قزل اوزن شرکت ایمیدرو نسبت به مطالعات اقدام کرده اما پیشرفت چندانی ندارد و ما علاقه‌مند به آزاد سازی و واگذاری به بخش خصوصی هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up