• شناسه خبر : 30633
  • تاریخ انتشار : 21 تیر 1399 - 12:45

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: مهمترین تهدید برای سازمان‌های مردم نهاد نگرش کمی به مقوله سمن‌ها است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: مهمترین تهدید برای سازمان‌های مردم نهاد نگرش کمی به مقوله سمن‌ها است.

محمد سیمزاری با بیان این مطلب اظهار کرد: تعداد مجوزهای صادر شده زیاد اما تعداد تشکلهای فعال کم  است و این روند صحیحی نیست.

وی اضافه کرد: باید فرایند نظارت اصلاح شود و دفتر امور اجتماعی، نظارت بیشتری روی فعالیت سمنها داشته باشد تا هم فعالیت زیادی انجام گیرد و هم فعالیتهای مفیدی به ثمر نشیند.

سیمزاری با بیان اینکه افزودن تعداد سمنها و بالا بردن آمار نتیجهای ندارد، ادامه داد: فرصتها را باید ساخت چرا که وجود تشکلهای مردم نهاد فی نفسه برای دولت، ملت و حاکمیت فرصت است.

وی ادامه داد: ممکن است افرادی درباره عملکرد تشکلها نسبت به قبل انتقادی داشته باشند یا برعکس بخواهند از وضعیت فعلی تعریف کنند و گذشته را نقد کنند که متاسفانه یا خوشبختانه هیچکدام درست نخواهد بود چون فعلا تغییری در ساختار و نحوه اداره تشکلها ایجاد نشده و ویروس کرونا همه معادلات را به هم ریخته است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیتهای سازمانهای مردم نهاد در زمینه کاهش آسیبهای ویروس کرونا تصریح کرد: سمنها در همان روزهای اول شیوع کرونا یعنی روزهای چهارم و پنجم اسفند ماه ۹۸ اعلام آمادگی کردند که کمک حال هموطنان خود باشند ولی موقعیت خاصی و تکالیف نامشخص بود.

سیمزاری افزود: از طرفی هم تعداد زیادی از هموطنان بدون آنکه وابستگی به تشکل خاصی داشته باشند داوطلب خدمت بودند بنابراین در دفتر امور اجتماعی تصمیم گرفتیم نامها را کنار بگذاریم و همه تحت نام کمیته داوطلبان ستاد مبارزه با ویروس کرونا خدمت کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: در همان روزهای آغازین عرصه فعالیت را به دو عرصه فضای مجازی و فضای حقیقی تقسیم کردیم، دوستانی که در فضای حقیقی و به صورت میدانی وارد فعالیت شدند در کمیتههای متعدد زیر نظر مسئولینی که به آنها حکم و کارت شناسایی صادر کرده بودیم وارد عرصه خدمت شدند.

سیمزاری ادامه داد: از همان روزهای نخستین سعی بر آن شد که از کار پراکنده و یا موازی کاری پرهیز شود لذا کار از ضدعفونی کردن معابر گرفته تا رزمایش کمکهای مومنانه ادامه یافت و دفتر امور اجتماعی هم جدا از اینکه افراد متعلق به تشکل خاصی هستند یا نه، سعی کرد همه افراد را مورد حمایت قرار دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up