• شناسه خبر : 30642
  • تاریخ انتشار : 21 تیر 1399 - 12:54

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که نشان‌دهنده ورود به خیز دوم اپیدمی می‌باشد.

آزمایش ویروس کرونا

شهرام حبیب زاده عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که این رقم تقریباً مشابه پیک اول کرونای استان در فروردین ماه است و نشان‌دهنده ورود به خیز دوم اپیدمی می‌باشد.

وی با اشاره به این‌که تعداد کل بستری‌های مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۲۳۶ نفر است، افزود: از این تعداد ۵۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری هستند و ۳۸ مورد ترخیص و ۳ مورد فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان ثبت شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: اگر وضعیت ابتلاء به بیماری با این روند پیش برود احتمالاً طی دو روز آینده وارد وضعیت قرمز خواهیم شد و طبیعتاً این وضعیت محدودیت‌هایی را در فعالیت‌های اجتماعی به دنبال خواهد داشت.

حبیب زاده تاکید کرد: مردم باید به صورت جدی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتی‌الامکان برای کارهای غیرضروری از منزل بیرون نیایند تا هم روند ابتلاء به این بیماری کاهش یابد و هم اینکه فشار مضاعف به کادر درمان استان تحمیل نشود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up