• شناسه خبر : 30758
  • تاریخ انتشار : 22 تیر 1399 - 08:02

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: حامیان طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در سه ماهه نخست سال‌جاری به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند.

محرومیت

صفر توحیدی با اشاره به کمک سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی حامیان طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» به فرزندان معنوی خود در سه ماهه نخست سال‌جاری، گفت: حامیان بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی به حساب ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت واریز کرده‌اند.

وی به رشد ۶۴ درصدی کمک‌های حامیان در سه ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند که حامیان با کمک‌های خود روحیه نشاط و شادابی آنها را افزایش می‌دهند.

توحیدی با اعلام اینکه ۱۸۰۰ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از کمک‌های معنوی، عاطفی، نقدی و غیرنقدی حامیان طرح «اکرام ایتام» بهره‌مند هستند، گفت: ۳۷۰۰ نفر از فرزندان خانوار تحت حمایت نیز در قالب طرح «محسنین» از حمایت‌های حامیان بهره‌مند هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه طرح «محسنین» با هدف دستگیری از فرزندان خانوار تحت حمایت که دارای سرپرست از کار افتاده و بیمار هستند اجرا می‌شود، گفت: کمیته امداد درصدد است با یاری خیران و نیکوکاران به فرزندان خانوار تحت حمایت کمک کند تا آینده‌ای روشن برای آنها رقم زده شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲۷ هزار حامی حمایت از مددجویان تحت حمایت را برعهده دارند، بیان کرد: بخش مهمی از نیازهای اساسی ایتام با کمک‌های حامیان رفع می‌شود که این امر موجب شکوفایی استعدادهای نهفته آنها برای دستیابی به مقاطع بالاتر تحصیلی و اشتغال خواهد شد.

توحیدی با اعلام اینکه حامیان در کنار پرداخت سرانه ماهیانه به حساب فرزندان معنوی خود، خانوار آنها را نیز در تأمین جهیزیه، لوازم ضروری زندگی، تحصیل و درمان یاری می‌کنند، بیان کرد: تلاش داریم با یاری حامیان و خیران بتوانیم مسیر توانمندسازی و خوداتکایی خانوار تحت حمایت را هموارتر کنیم.

شایسته ذکر است: نیکوکاران می‌توانند با مراجعه حضوری به ستاد اکرام ایتام و محسنین واقع در کمیته امداد استان اردبیل و شهرستان‌های تابعه، یا تماس تلفنی با شماره تلفن ۰۴۵۳۳۷۴۶۲۰۰ ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین را یاری کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up