• شناسه خبر : 30770
  • تاریخ انتشار : 22 تیر 1399 - 08:34

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از برخورد جدی و قانونی با هر گونه تخلف و آسیب به مراتع و جنگل‌های استان اردبیل خبر داد.

جنگل

شهامت هدایت، ضمن تکذیب تصاویر و اخباری که اخیرا در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان و آسیب به جنگل‌ها و مراتع استان اردبیل منتشر شده است گفت: با هر گونه تخلف و آسیب به مراتع و جنگل‌های استان اردبیل برخورد جدی خواهد شد.

او با بیان اینکه در جنگل‌های استان اردبیل هیچ گونه تخریب و قطعی درختان وجود ندارد افزود: یگان حفاظت محیط زیست استان همیشه در جنگل‌ها و مراتع استان مستقر و کنترل می‌کنند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: درختانی که از سایر استان‌ها وارد اردبیل می‌شود به صورت جدی مورد بازرسی قرار می‌گیرد که در صورتی که درختان جنگلی در بین آن‌ها دیده شود ضبط و به مراجع قضایی استان معرفی می‌گردد.

هدایت بیان کرد: کشاورزانی که در اطراف و داخل زمین‌های خود برای تامین صنایع چوب درخت می کارند توصیه می‌شود از درختان صنوبر استفاده کرده تا بتوانیم با تامین نیاز اولیه نهاد‌های صنایع چوب جلوی قطع درختان جنگلی را بگیریم.

او تصریح کرد: امسال خوشبختانه ۳ میلیون اصله نهال صنوبر آماده کرده ایم که به صورت رایگان بین زارعین توزیع خواهد شد که با توزیع این نهال‌ها و افزایش کشت صنوبر و سایر گونه‌های چوبده جلوی قطع درختان جنگلی گرفته می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up