• شناسه خبر : 30776
  • تاریخ انتشار : 22 تیر 1399 - 10:48

مرد جوان با نصب چراغ‌گردان روی یک خودروی دنا، خودش را مأمور جامی‌زد و از پسران نوجوان اخاذی و سوءاستفاده می‌کرد.

دستگیری
شهرخوان: چند روز پیش کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با دریافت‌ گزارش‌ها و شکایت‌هایی مشابه در جریان فعالیت یک مأمور قلابی قرار گرفتند.

این مرد ۳۰ساله که خسرو نام داشت، با نصب چراغ‌گردان و ال‌ای‌دی روی یک خودروی دنا با شیشه‌های دودی، در خیابان‌ها می‌چرخید و با شناسایی پسران نوجوان، آنها را سوار ماشین می‌کرد.

او که اسلحه و دستبند نیز همراه خود داشت با این ادعا که طعمه‌هایش در پارک مشروبات الکلی یا موادمخدر مصرف کرده‌اند و باید بازداشت شوند، آنها را می‌ترساند و با تهدید دست به اخاذی از طعمه‌هایش یا سوءاستفاده از آنها می‌زد و سپس رهایشان می‌کرد.

یکی از شاکیان او که نوجوانی ۱۵ساله است با طرح شکایت از این مرد مدعی شد که نوجوان‌های زیادی را می‌شناسد که قربانی این مرد شده‌اند اما آنها از ترس حاضر نیستند شکایت کنند.

بازداشت مامور قلابی

با این اطلاعات دستور بازداشت مرد جوان صادر شد و مأموران که متوجه شده بودند این مرد در ساعات پایانی شب در پارک‌های منطقه کیانشهر پرسه می‌زند به کمین او نشستند و دقایقی پس از نیمه‌شب ۱۸تیرماه موفق شدند وی را شناسایی و سوار بر خودروی دنای خاکستری دستگیر کنند.

سرهنگ علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: در بازرسی خودروی متهم یک دستگاه آژیر پلیسی، دستبند، ۳قوطی گاز‌اشک‌آور، یک دستگاه شوکر، یک دستگاه ا‌ل‌ای دی پلیسی نصب شده روی خودرو و ۶برگ حکم ماموریت ارگان‌های نظامی و انتظامی و انواع کارت‌های شناسایی به همراه ۵برگ چک به مبلغ ۵۷میلیون تومان کشف شد که نشان می‌داد متهم از افراد زیادی با این شگرد اخاذی کرده است.

وی ادامه داد: متهم با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم قرار دارد و شهروندانی که به این شیوه از آنها اخاذی و سرقت شده می‌توانند به‌منظور طرح شکایت و شناسایی متهم به پایگاه ششم مراجعه کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up