• شناسه خبر : 30873
  • تاریخ انتشار : 23 تیر 1399 - 05:37

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با شیوع کرونا در استان ۹ هزار نیروی کار در سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت به خاطر متحمل شدن آسیب‌های اقتصادی از حمایت بیمه بیکاری بهره‌مند شدند.

کارگر

قاسم رحیمی پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای با مسئولان استان اردبیل اظهار داشت:   با شیوع کرونا در استان ۹ هزار نیروی کار در سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت به خاطر متحمل شدن آسیب‌های اقتصادی از حمایت بیمه بیکاری بهره‌مند شدند.

وی افزود: در حال حاضر تسهیلات به ۴۰۰ مورد کسب و کار در استان از ۱۵ بانک‌های عامل محقق شده و روند پرداختی این تسهیلات نیز مبنای کار قرار گرفته است که درصدد هستیم با اقدامات انجام یافته فعالیت کسب و کارهایی که با مشکل مواجه شده‌اند را به حداقل بیاوریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تعطیلی واحدهای راکد از جمله مواردی بود که در زمان شیوع کرونا اتفاق افتاد که ضربه  به  اقتصادی استان وارد کرده که به همین منظور باید حمایت‌های لازم از این واحدها انجام یابد.

رحیمی تصریح کرد: ۵۵۰ حرفه در ۱۴ رسته شغلی از کرونا متحمل آسیب شده‌اند و بیش از ۲۰ هزار بنگاه اقتصادی در استان شناسایی شده که می‌توانند برای دریافت تسهیلات تا پایان این ماه در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

وی اظهار کرد: اشتغال و جهش تولید اولویت اساسی ما برای امسال است که به همین منظور با بهره‌گیری از تمامی امکانات و ظرفیت‌ها علی‌رغم مواجهه با مشکلات درصدد هستیم توسعه اقتصادی و اشتغال را تا پایان سال در استان شاهد باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up