• شناسه خبر : 30875
  • تاریخ انتشار : 23 تیر 1399 - 05:22

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب طرح دو فوریتی مجلس برای افزایش نرخ مالیات بر خانه‌های خالی گفت: با اجرای این طرح نرخ مسکن و اجاره‌بها کاهش قابل توجهی ‌خواهد یافت‌.

مسکن

سید غنی نظری‌خانقاه اظهار داشت:  در حال حاضر با وضعیت نابسامان اقتصادی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار خانه خالی در کشور داریم در حالی که بخشی از جامعه توان پرداخت اجاره بهای منزل مورد نیاز خود را ندارند.

وی با اشاره به این که حل مشکلات سامانه املاک و اسکان باید در اسرع وقت انجام یابد بیان کرد: ارائه اطلاعات جامع در راستای دستیابی به وضعیت مسکن‌های خالی یک اولویت اساسی است و در این زمینه با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط این مشکل را حل می‌کنیم.

نظری‌خانقاه تصریح کرد: از اهداف مهمی که با اخذ مالیات از خانه‌های خالی داریم این است نرخ مسکن و اجاره‌بها به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت و تکلیف خانه‌های خالی روستایی نیز مشخص می‌شود که تصمیمات لازم در این زمینه نیز در اسرع وقت اتخاذ می‌شود.

وی بیان کرد: طبق آمار احصا شده از ۲۷ میلیون واحد مسکونی ثبت ۱۰ میلیون واحد در این سامانه محقق شده که در این زمینه با خوداظهاری مالکان، اهرمی به نام کدپستی و کدملی برای شناسایی خانه خالی و ثبت آن‌ها در سامانه املاک و اسکان در دست خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس افزود: تمام جدیت و تلاش ما بر این است که بتوانیم در راستای تعیین تکلیف واحدهای خالی اقدامات لازم و اساسی را انجام داده و به تمامی اهداف خود در راستای تعادل‌سازی بازار مسکن دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up