• شناسه خبر : 30909
  • تاریخ انتشار : 24 تیر 1399 - 07:42

نماینده مردم پارس آباد در شورای اسلامی استان ها گفت: باید زمینه برای حفظ حیات رودخانه‌ها و منابع آب زیست محیطی مهیا شود.

 

رودخانه

 

هادی عبدالله‌وند در نشست اعضای شورای اسلامی استان اردبیل با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: در طول تاریخ تمدن‌های بشری برمحور و مدار آب شکل گرفته‌اند که در ایران نیز تمدن آب‌سالار محور و اساس ارتزاق و سکونتگاه‌های جامعه عشایری و روستایی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز آب به یک موضوع و مساله استراتژیک ملی تبدیل شده که ضرورت دارد با یک نگاه واقع‌بینانه و افق روشن به تقویت و توسعه منابع آب کمک کنیم.

نماینده اصلاندوز در شورای اسلامی استان اردبیل ادامه داد: ایران کشور خشک و نیمه خشک به شمار می‌رود و از همین روی با چالش کم آبی روبروست که ضرورت دارد برای بهینه مصرف کردن منابع آب از همه ظرفیت‌های فرهنگی، ارزشی و تقویت باورهای عمومی استفاده کرد.

عبدالله‌وند افزود: با همکاری محیط زیست باید مشکلات و چالش‌های پیش‌رو در مناطق شهری و روستایی از بابت تخریب و نابودی تدریجی رودخانه‌ها و مسیل‌ها برطرف شود و در کنار آن زمینه برای حفظ حیات رودخانه‌ها و منابع آب زیست محیطی مهیا شود.

وی بیان کرد: سالانه غرق‌شدگی عده‌ای در کانال‌ها و آب‌های جاری منطقه تلخکامی‌هایی را به همراه دارد که امیدواریم با ساماندهی ساختمان‌های موجود آب امور آب مغان جلوی مغان جلوی این خسارت‌ها با نصب حفاظ و علایم هشداردهنده در تاسیسات آب مغان گرفته شود.

نماینده اصلاندوز در شورای اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: نرخ رشد جمعیت اصلاندوز به نسبت منابع آب موجود همخوانی ندارد و ضرورت دارد با یک برنامه‌ریزی صحیح به سمتی حرکت کنیم تا تعادل و توازن با مصرف درست آب برقرار شده و از تنش در این حوزه جلوگیری شود.

عبدالله‌وند به قطعی آب در مناطق روستایی اصلاندوز اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب نسبت به تامین آب پایدار در مناطق شهری و روستایی اصلاندوز اقدام عاجلی انجام شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up