• شناسه خبر : 31066
  • تاریخ انتشار : 25 تیر 1399 - 02:49

مدیرکانون مساجد فرهنگی استان اردبیل گفت: «سه شنبه های تکریم» به عنوان یک حرکت فرهنگی برای تجلیل از مقام شهدا و خانواده معظم شهدا باید در صحن مساجد صورت گیرد تا زمینه رونق و عمران معنوی مساجد مزین به حضور خانواده شهدا شود.

شهدا

«نادر سقاء» امروز (۲۵ تیرماه) در دیدار با مدیر کل بنیاد شهید استان اردبیل گفت: طرح ملی «سه شنبه های تکریم» به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با هدف تکریم و تجلیل از خدمات خانواده شهدا به ویژه مادران شهدا است که با مشارکت کانون های مساجد و بنیاد شهید در سراسر کشور صورت می گیرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل تصریح کرد: این طرح همزمان با شروع برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در استان اردبیل آغاز و از خانواده معظم شهدا تجلیل شده است و به صورت هفتگی تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: این طرح در استان اردبیل با مشارکت فعالان کانون های مساجد در شهرستان ها نیز اجرا می شود تا تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهدا در شهرستان ها نیز صورت گیرد.

سقاء عنوان کرد: مهمترین هدف این طرح ترویج و تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت در بین نوجوانان و جوانان و معرفی آرمان های شهدا به عنوان الگوی امروز این اقشار است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان افزود: بیش از ۵۸۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی استان فعال هستند که این تعداد کانون تکریم از خانواده شهدا به صورت خودجوش صورت می گیرد که با اجرایی شدن این طرح باید این موضوع به صورت منسجم، مشارکتی و تخصصی تر انجام شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: «سه شنبه های تکریم» به عنوان یک حرکت فرهنگی برای تجلیل از مقام شهدا و خانواده معظم شهدا باید در صحن مساجد صورت گیرد تا زمینه رونق و عمران معنوی مساجد مزین به حضور خانواده شهدا شود.

سقاء خاطر نشان کرد: مشارکت در جشنواره «روح مقاومت»، تولید کلیپ با عنوان زندگینامه شهدا، تولید پوستر، تکریم شهدا، بارگذاری مطالب و مقالات در شبکه های مجازی کانون های مساجد از دیگر اقدام های انجام شده در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همت فعالان کانون های مساجد استان است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up