• شناسه خبر : 31233
  • تاریخ انتشار : 27 تیر 1399 - 02:37

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: برای برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم آن هم در پایتخت حسینیت باید همه تلاش کنند تا کرونا تا ماه محرم کنترل شده و قادر به برگزاری آئین‌های مذهبی و سنتی این ماه در اردبیل باشیم.

 

علیرضا پوستی

علیرضا پوستی در یکصدودوازدهمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با گرامیداشت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی اظهار کرد: یکی از وظایف حکومت‌ها حمایت و پشتیبانی از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر است که دو نهاد بهزیستی و تامین اجتماعی در ارتقای سلامت، رفاه و آسایش اقشار مختلف جامعه تلاش می‌کنند.

وی با گرامیداشت سالگرد تاسیس شورای نگهبان خاطرنشان کرد: شورای نگهبان با فرمان امام و براساس قانون اساسی شکل گرفته و در این چهار دهه چشم بینای نظام بوده و سعی کرده تا از پروسه نفوذ و تهدید علیه نظام در ابعاد مختلف جلوگیری کند.

رئیس شورای شهر اردبیل به وضعیت قرمز اردبیل و ضرورت رعایت موازین بهداشتی اشاره کرد و گفت: در ابتدای کار بخاطر ناشناس بودن بیماری و عدم آموزش پرسنل و مردم اولین قدم،قرنطینه بود، بعد از گذر از مرحله قرنطینه ابعاد مختلفی از ویروس کرونا شناسایی شد و اکنون دیگر مرحله قرنطینه نیست.

پوستی افزود: در فاز قرنطینه، آنچه که مغفول ماند موضوع آموزش مردم در جلوگیری از راه‌های انتقال بیماری بود که متاسفانه ابعاد فاصله‌گذاری اجتماعی به خوبی تبیین نشد و همه عوامل دست به دست هم داد تا ما با موج دوم و پیک مرحله ثانویه بیماری روبرو شویم که در این مرحله کار به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر است.

وی بیان کرد: باید همه مردم به این اصل باور داشته باشند که با خودمراقبتی بهتر و شایسته می‌توان جلوی شیوع این بیماری را گرفت که امیدواریم ضعف‌های فاز اول رفع شده و بتوانیم تا شروع فصل پائیز بر این بیماری غلبه کرده و از شدت آن بکاهیم.

رئیس شورای شهر اردبیل تصریح کرد: اگر این شرایط ادامه یابد با آغاز فصل پائیز و زمستان قطعا تا پایان سال گرفتار کرونا خواهیم بود و خروج از وضعیت قرمز نیز سخت و دشوار خواهد شد.

پوستی ادامه داد: در این شرایط سخت زندگی امکان تعطیلی کسب و کارها وجود ندارد و ضرورت دارد سه اصل ضدعفونی دست‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و ماسک زدن را همه رعایت کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up