• شناسه خبر : 31332
  • تاریخ انتشار : 28 تیر 1399 - 01:54

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: در سال گذشته و بهار امسال به علت نوسان قیمت کالاها ،عدم تمایل مردم به خرید کالاهای غیرخوراکی ،چک‌های برگشتی بازاریان و وضعیت نه چندن خوب اقتصادی بازار صاحبان تعداد قابل‌توجهی از واحدهای صنفی خلخال اقدام به جمع‌آوری واحد صنفی خود کردند.

مغازه بازار

سیدناصر میرمرسلی افزود: بیش از ۲۵ درصد از مجموع پروانه‌های صنفی صادر شده برای بازار این شهرستان منقضی شده و صاحبان واحدهای صنفی رغبتی برای تمدید آنها نشان نمی‌دهند.

به گفته وی ، به علت وضعیت نه چندان خوب اقتصادی و نوسانات شدید قیمت کالاها در بازار هم‌اکنون مهلت قانونی بیش از ۷۰۰ پروانه از مجموع سه هزار پروانه واحد صنفی صادر شده از سوی اتاق اصناف این شهرستان منقضی شده است.

وی اظهارداشت: با واگذاری بازرسی بهداشتی از سوی دانشکده علوم پزشکی خلخال به شرکت دفتر خدمات سلامت بخش خصوصی و دریافت هزینه‌های بالا از سوی این شرکت از بازاریان جهت بازرسی ماهانه از واحدهای صنفی ، بازاریان خلخال تمایلی به حضور بازرسان این دفتر در محل واحد صنفی خود نداشته و این کار منجر به پایین آمدن سطح بازرسی بهداشتی اماکن صنفی شهرستان شده است.

وی افزود: پیش از این هزینه‌های مربوط به بازرسی بهداشت واحدهای صنفی رایگان بود ولی اکنون دریافت ۲ میلیون ریال از سوی دفتر خدمات سلامت بخش خصوصی برای هر بار بازرسی از واحدهای صنفی به کار بازرسی واحدهای صنفی لطمه زده است.

او هدف دولت از راه‌اندازی دفتر خدمات سلامت توسط بخش خصوصی و واگذاری بازرسی بهداشتی از این اماکن را کاهش تصدی‌گری دولت ،افزایش سطح کیفیت خدمات بهداشتی ارائه شده به بازار و کاهش هزینه‌های مربوط به بازرسی اماکن صنفی دانست و گفت: اجرای نادرست این طرح منجر به افزایش نارضایتی بازاریان و افزایش هزینه‌ها شده است.

رییس اداره صمت خلخال با بیان اینکه با توجه به وضعیت نه چندان خوب بازار خلخال ادامه این روند منجر به وارد شدن آسیب مالی بیشتر به کسبه این شهرستان می‌شود، خواستار تجدید نظر مسوولان امر در این خصوص و بازگشت بازرسی اماکن صنفی به روال قبلی خود شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up