• شناسه خبر : 31418
  • تاریخ انتشار : 29 تیر 1399 - 10:04

در جلسه ای با حضور مسئولان ذیربط نسبت به ساماندهی گلزار و یادمان های شهدا در شهرستان گیری تصمیم گیری شد .

مزار شهدا

جلسه ساماندهی گلزار و یادمان های شهدا روز گذشته با حضور معاون فرماندار و رییس اداره بنیاد گرمی،بخشدار و دهیاران بخش موران برگزار و نسبت به توجه و سرعت بخشیدن به ساماندهی ، تامین آب ، برق ، راه های مواصلاتی و نگهداری گلزارها ،یادمان و تابلوهاب مزین به تصاویر شهدا تصمیم گیری شد .

 معاون فرماندار گرمی با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان و ایثارگران و تاکید بر بازسازی گلزارهای شهدا گفت: گلزارهای شهدا میعاد گاه عاشقان ایثار و شهادت و میراثی ماندگار برای کشور است و باید نسبت به بازسازی آن البته طبق نظرات مقام معظم رهبری مدظله العالی اهتمام ویژه صورت گیرد.
بخشدار بخش موران نیز گفت :به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره و معرفی شهدا به آحاد جامعه بویژه جوانان تصاویر و یادمان های شهیدان در ورودی روستاها نصب می‌شود.
در ادامه طوماری  رییس اداره بنیاد گرمی با بیان اینکه حفظ و نگهداری گلزارهای مطهر شهدا  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. اظهار داشت : یکی از تأثیرگذارترین جریان های هنری در ایران معاصر هنر بازنمایی ارزش ها در جنگ تحمیلی و نمایش رشادت های بزرگ مردان تاریخ عرصه دفاع مقدس است.
نمایش و تصویرسازی شهدا بـر تابلوها با اتمام جنگ آغــاز شد و تا امروز ادامه دارد و با گذشت بیش از سه دهــه پــس از جنگ بازنگری در تابلوهای مزین به تصاویر شهیدان و بازسازی محتوایی آن یک ضرورت می باشد .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up