• شناسه خبر : 31458
  • تاریخ انتشار : 29 تیر 1399 - 04:30

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: ترویج فرهنگ وقف و نیز اهمیت به احیای موقوفات در استان اردبیل به عنوان یک اولویت اساسی مهم است که باید در جامعه نهادینه‌سازی شود.

 

مهدی ستوده

 

حجت‌الاسلام مهدی ستوده ظهر امروز در جلسه شورای معاونین در اردبیل اظهار داشت: ترویج فرهنگ وقف و نیز اهمیت به توسعه موقوفات در استان اردبیل به عنوان یک اولویت اساسی مهم است که باید در جامعه نهادینه‌سازی شود.

وی با اشاره به این که در این راستا اوقاف استان اردبیل در سال گذشته برنامه‌های مدونی را پیاده‌سازی کرده است بیان کرد: درصدد توسعه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی هستیم و سعی و تلاش ما برای است دین خود را در وقف در این حوزه‌ها که بسیار حائز اهمیت است به سطح قابل قبولی برسانیم و با حمایت‌های هم‌جانبه به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

ستوده اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و سبک زندگی اسلامی و مناسبت‌ها در حال تدوین است و اوقاف استان درصدد است در راستای اجرای طرح امینانه موقوفات و فرهنگ‌سازی مناسب وقف در سطح استان به وضعیت مطلوبی دست یابد.

وی افزود: از اهم برنامه‌های اوقاف استان می‌توان به برگزاری مسابقات قرآن مرحله شهرستانی در شهرستان‌های استان اشاره کرد.

ستوده بیان کرد: طبق تفاهم و تعامل با اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور اقدامات عملیاتی اخد اسناد مالکیت تک برگی و تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگی شروع شده و به زودی سرمایه گذاری در حوزه‌های ساخت و ساز و دامداری و کشاورزی با مشارکت بخش خصوص در موقوفات اردبیل و شهرستان‌ها آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت نیز تصریح کرد: برنامه‌های مفصلی از جمله زیرسایه خورشید،حضور خادمین مسجد جمکران در اداره کل،همایش بزرگداشت امامزادگان،مسابقه حجاب و عفاف،حضور کارکنان اداره کل ورزش و جوانان در مراسم غبارروبی امامزاده حلیمه خاتون آقاباقر و سایر برنامه ها در دهه کرامت برگزار شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up