• شناسه خبر : 31483
  • تاریخ انتشار : 29 تیر 1399 - 09:56

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: با تخصیص ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه راه آهن اردبیل شتاب گرفته و پروژه تا پایان سال‌جاری یا حداکثر در اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

راه آهن
سیدکاظم موسوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه‌ای که با محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتیم، وی برای شتاب هر چه بیشتر اجرای پروژه راه آهن میانه به اردبیل، دستور تخصیص صددرصدی ۶۰۰ میلیارد تومان را صادر کرد که این مبلغ جزء یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان بودجه تعیین شده برای این پروژه است.
وی افزود: با تخصیص کامل این مبلغ، پروژه مهم و ملی راه آهن اردبیل تا پایان سال‌جاری یا حداکثر در اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تشریح کرد: مجمع نمایندگان استان و استاندار اردبیل با رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان برای اتصال این خط ریلی به شمال استان تلاش می‌کنند که با پیگیری مسؤولان قطعا شاهد محقق شدن آن خواهیم بود.
نماینده اردبیل، نیر، سرعین و نمین در مجلس شورای اسلامی به تشریح اهمیت و جایگاه تحقق منطقه ویژه اقتصادی نمین در ایجاد، احیاء و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی استان به‌ویژه در حوزه اشتغال‌زایی برای جوانان منطقه پرداخت و بیان کرد: همچنین در این جلسه قول تخصیص صددرصدی ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای پست برق منطقه ویژه اقتصادی نمین نیز اخذ شد.
وی ادامه داد: اجرای فاضلاب شهری نمین براساس ماده ۲۲و ۲۳ آیین نامه اجرایی قانون زمین شهری نیز مطرح و در این خصوص قول مساعد گرفته شد.
موسوی گفت: با وحدت، همدلی و همگرایی مثال‌زدنی نمایندگان استان، ان شاءالله شاهد اجرای پروژه‌های مهم در استان و رفع مشکلات اهالی خواهیم بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up