• شناسه خبر : 31535
  • تاریخ انتشار : 30 تیر 1399 - 11:52

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت:۹۰ درصد انرژی مشترکین صنعتی شرکت توزیع برق استان اردبیل بوسیله کنتورهای فهام و بصورت online و از راه دور قرائت می شوند .

برق

حسین قدیمی گفت : با نصب بیش از ۳۰۰۰ کنتور فهام در استان ، در مجموع ۴۰ درصد انرژی مشترکین استان با استفاده از کنتورهای فهام قرائت می شود ، که بر اساس برنامه ریزی انجام شده در نظر است تعداد این کنتورها تا پایان سال جاری به تعداد ۶۰۰۰ دستگاه برسد.

وی افزود: از مزایای عمومی کنتورهای فهام امکان قرائت از راه دور مشترکین و صدور قبض به صورت آنلاین و لحظه ای و بدون نیاز به حضور کنتور نویس در محل می باشد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان گفت : همچنین با پایش پارامترهای مختلف شبکه با توجه به دیتا بیسی که در اختیار است ، می توانیم نقاط ضعف شبکه را شناسایی کرده و برای ارتقای مسائل شبکه برنامه ریزی کنیم.

حسین قدیمی با بیان اینکه کلیه مشترکین با ولتاژ اولیه مجهز به کنتور هوشمند فهام هستند افزود: بالای ۳هزار دستگاه کنتور فهام در سطح استان نصب کردیم و برنامه ریزی شده تا پایان سال این کنتور ها را به ۶ هزار دستگاه افزایش دهیم.

وی اظهار داشت : پایش مصرف برق مشترکان یکی از راهکارهای مناسب در کنترل و هدایت مصرف بهینه انرژی است که با نصب کنتورها ی فهام ، واحدهای صنعتی و تولیدی به صورت دقیق مورد رصد و ارزیابی قرار می‌گیرد تا با مدیریت بهینه در فصل تابستان و روزهای گرم سال مجبور به اعمال مدیریت اضطراری بار نشویم .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up