• شناسه خبر : 31555
  • تاریخ انتشار : 30 تیر 1399 - 01:53

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از رفع تصرف سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی استان اردبیل از دست سودجویان خبر داد.

مسکن
شهامت هدایت گفت: با اجرای برنامه‌های مدون علاوه بر جلوگیری از تخریب و آتش‌سوزی جنگل و مراتع، سه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی ملی این استان از دست سودجویان رفع تصرف شد.
وی با تاکید بر لزوم برخورد قانونی با تخریب‌گران منابع طبیعی از افزایش جریمه ۸۰ میلیون ریالی برای تخریب هر هکتار اراضی ملی خبرداد و افزود: در سال‌های گذشته با همکاری دستگاه قضایی اراضی تصرف شده از دست افراد سودجو و فرصت‌طلب خلع ید و به دولت بر گردانده شد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین با اشاره به اجرای طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت اراضی ملی اظهار داشت: تثبیت ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان در دستور کار است که بیش از ۷۰ درصد آن تحقق یافته است.
هدایت افزود: امسال تخریب جنگل و مرتع نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته و همکاری مردم و تلاش حافظان منابع طبیعی از تخریب مراتع و جنگل‌های استان اردبیل در سال‌های اخیر جلوگیری کرده است.
او از طبیعت‌دوستان خواست در صورت مشاهده هرگونه تجاوز و دست‌اندازی به عرصه‌های منابع طبیعی، قاچاق فرآورده‌های جنگلی و آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان مراتب را به صورت ۲۴ ساعته به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up