• شناسه خبر : 31876
  • تاریخ انتشار : 02 مرداد 1399 - 10:57

نماینده اصلاندوز در شورای اسلامی استان اردبیل گفت: رسالتی که رسانه‌ها برعهده دارند دستوری و فرمایشی نیست بلکه باید انقلابی و ارزشی عمل کنند و منعکس کننده حقایق و نقدهای سازنده باشند.

شورا

هادی عبدالله‌وند در دیدار جمعی از اعضای شورای استان اردبیل با هیأت مدیره خانه مطبوعات اردبیل اظهار کرد: اساسنامه خانه مطبوعات باید فراگیری و حرفه‌ای‌گری را ملاک اصلی در انجام ماموریت رسانه‌ها قرار دهد چرا که در شرایط کنونی فضای مجازی و توسعه شبکه‌های اجتماعی، شرایط متفاوتی را در انجام رسالت خبرنگاران به وجود آورده است.

وی افزود: نباید از قافله جهانی در این حوزه عقب بمانیم بلکه با یک بازنگری و بازاندیشی در فلسفه مطبوعات و ضرورت کار و مأموریت آنها باید به سمت انعکاس حقیقت و نقد درست مسائل جامعه به پیش رویم.

نماینده اصلاندوز در شورای اسلامی استان اردبیل بیان داشت: رسانه‌ها رویکرد سیاسی و فکری خود را باید به درستی حفظ کنند و در این بین خط قرمز برای رسانه‌ها، توجه به بیان واقعیت و پرهیز از هرگونه هیجان‌آفرینی مقطعی است که در استان اردبیل نیز با باید تلاش خانه مطبوعات بستر و فضای این کار فراهم آید.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم در گام اول ضعف‌ها و کاستی‌های خود را برطرف کنیم و به دور از نگاه دستوری و فرمایشی که یک حرکت شکست خورده در فعالیت رسانه‌ای است، سعی کنیم منطبق بر نیاز جامعه و ذائقه مردم به سمت روشنگری واقعی حرکت کنیم.

عبدالله‌وند گفت: دموکراسی و آزادی اندیشه که امروز در عرصه رسانه نیز زیاد از آن سخن به میان می‌آید باید به دست نیروهای جوان و حرفه‌ای و در عین حال مقید به اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای مورد توجه قرار گرفته تا با پرهیز از هرگونه زدوبند از طریق رسانه‌ها آنچه که حقیقت دارد، بازگو شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up