• شناسه خبر : 31878
  • تاریخ انتشار : 02 مرداد 1399 - 10:05

مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اردبیل گفت: طرح معینه در اردبیل اجرا می‌شود.

دفاع مقدس-جنگ
مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اردبیل در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان «گرمی» برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان و راهکارهای تسریع روند ساخت حرم‌های شهدای گمنام این شهرستان را تشریح کرد.

در این جلسه «علی واحد» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و چهلمین سالگرد دفاع مقدس، از پیش‌بینی ۳۵۰ عنوان برنامه در جهت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سطح استان خبر داد و گفت: تدوین نقش شهرستان ها در دفاع مقدس، تدوین دایرهالمعارف دفاع مقدس استان، جمع آوری خاطرات پیشکسوتان دفاع مقدس با به کارگیری ۲۰ تیم مصاحبه و تدوین آموزش دیده، اجرای طرح «معینه» و تجلیل از تمامی پیشکسوتان دفاع مقدس در هفتم مهر سال جاری همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس از مهم ترین برنامه های گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس در استان اردبیل هستند.

دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان اردبیل از مسئولان شهرستان گرمی خواست با اختصاص اعتبارات لازم زمینه را برای بهره برداری از این حرم ها تا پایان سال جاری فراهم کنند.

در ادامه جلسه سرهنگ دوم پاسدار «طاهر رحیمی» فرمانده سپاه شهرستان گرمی، کار برای اعتلای مقام شامخ شهدا را وظیفه شرعی و قانونی دانست و متذکر شد: باید در هر شرایطی و در هر زمانی از خود بپرسیم که در مقابل ایثار شهدا چه کرده ایم.

رحیمی افزود: گستردگی معنویت شهدا و دفاع مقدس به حدی است که خیرین فرهنگی در این عرصه نیز ورود کرده‌اند و ما بایستی از ظرفیت آنها به صورت مناسب استفاده کنیم.

در ادامه جلسه «بخشعلی کامرانی» شهردار گرمی از ساماندهی حرم دو شهید گمنام در شهر گرمی در آینده نزدیک خبر داد و بر محوطه سازی مناسب در کنار حرم‌ها تأکید کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up