• شناسه خبر : 31980
  • تاریخ انتشار : 03 مرداد 1399 - 03:06

?معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تصمیماتی درباره پادگان شهر اتخاذ خواهد شد تا تصمیم نهایی به دبیرخانه شورای عالی ارسال و راه‌های منتفع شدن شهر از مکان پادگان بررسی شود.

 

رژه سرباز پادگان

 

صادق مالواجرد در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با خروج پادگان ارتش از شهر اردبیل عنوان کرد: تمام تلاش ما در دبیر خانه شورای عالی در سنوات گذشته بر این اساس بوده که تنظیم سهم شهر بگونه ای باشد که شهر در خروج پادگان از شهر منتفع شود از خدمات و پشتیبانی و فضای سبز و … که برای پادگان اردبیل هم این اتفاق خواهد افتاد.

طبق قانون خروج پادگان‌ها، در رابطه با پادگان اردبیل نیز تصمیماتی اتخاذ خواهد شد و بر این مسئله تاکید داریم که نوع تغییر کاربری به نوعی انجام شود که حتماً کاربری‌های عمومی شهری در آن مکان اتفاق افتد.

تعداد دو پادگان در مشهد، پادگان پاسداران تهران، پادگان خرم آباد و پادگان ارومیه جزو پادگان‌هایی است که تاکنون در شورای عالی تعیین تکلیف شده و به بیرون شهر انتقال یافته است.

طی امروز تصمیماتی درباره پادگان شهر اتخاذ خواهد شد تا تصمیم نهایی به دبیرخانه شورای عالی ارسال و راه‌های منتفع شدن شهر از مکان پادگان بررسی شود.

در صورت خروج پادگان ارتش از شهر اردبیل قطعاً بر اساس قانون عمل خواهد شد و میزان کاربری‌های مسکونی و تجاری به هیچ وجه از قانون تجاوز نخواهد کرد و ملاحظات ترافیکی و مطالعات مربوط به آن حتماً باید در ضمیمه آن قرار گیرد.

طبق قانون اگر مساحت پادگان‌ها زیر ۱۰ هکتار باشد در کمیسیون ماده ۵ تصمیم گیری می‌شود و بالای ۱۰ هکتار در شورای عالی شهرسازی و معماری با شرط خرید پادگان به قیمت ۳۵ درصد مسکونی پیرامون و یا اینکه ۴۰ درصد خدمات عمومی و مابقی خدمات پشتیبانی را در درون مجموعه خود تأمین کند و تلاش ما در دبیرخانه رساندن ۴۰ درصد به ۵۰ درصد برای بهره مندی بیشتر شهر از محل پادگان‌ها است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up