• شناسه خبر : 32027
  • تاریخ انتشار : 04 مرداد 1399 - 11:01

مدیرکل استاندارد اردبیل از بازرسی و آزمون ۱۰۴ باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده‌ای استان در سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

 

هاشم علایی با اشاره به اینکه طبق ضوابط قانونی همه وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کاربرد در مراکز توزین تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارند، افزود: وسایل توزین در فواصل زمانی معین به صورت دوره‌ای باید مورد آزمایش و کالیبره شرکت‌های قانونی تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران قرار گیرند.

وی گفت: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، توسط شرکت همکار تأیید صلاحیت شده مجری آزمون دوره‌ای، تعداد ۱۰۴ باسکول وسایل نقلیه چرخدار جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی مربوطه در طول ۳ ماه سال ۹۹ مورد آزمون قرار گرفت.

مدیر کل استاندارد استان در ادامه افزود: به صاحبان باسکول‌هایی که نتایج آزمون آنها مردود شده است، فرصت داده می‌شود تا در مهلت مقرر نسبت به تعمیر و تنظیم باسکول توسط تعمیرکار مجاز اقدام کرده و پس از آزمون مجدد و در صورتی که نتایج آزمون آن‌ها مورد قبول واقع شود؛ مورد بهره برداری قرار بگیرند.

دبیر شورای استانداردسازی استان ضمن درخواست از صاحبان باسکول مبنی بر همکاری با بازرسین آزمایشگاه‌های همکار افزود: وجود گواهی آزمون صحت عملکرد و تاییدیه استاندارد در محل کار باسکول‌ها الزامی است.

مدیرکل استاندارد اردبیل تاکید کرد: به منظور اطمینان از صحت عملکرد وسایل سنجش و جلوگیری از کم فروشی این وسایل کنترل و آزمون می‌شوند و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده وسایل توزین فاقد برچسب و یا تردید در صحت عملکرد آن‌ها، از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ کارشناسان استاندارد را مطلع نمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up